Elektrikli süpürge modelleri

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

evin temizlik açısından en önemli gereçlerinden birisi hatta en önemlisidir diyebiliriz. Pratik kullanışlı ve güçlü bir makine hayatınızı kurtarabilir. Bu içeriğimizde 2020'nin en iyi elektrikli süpürge modellerini inceleyeceğiz fakat öncelikle elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmek istiyoruz.

Watt Gücü

Watt gücü bir makinenin iyi performansının göstergesi değildir. Güç daha çok kullanılan elektriğin miktarı ile ilgilidir. Güç kavramı ve performans her zaman karıştırılmaktadır. Oysa Watt ve airwatt elektrikli süpürgenin toz çekim gücünü değil motor gücünü göstermektedir. Bu sebeple elektrikli süpürge alırken çekim gücüne dikkat etmak gerekmektedir.

Sessiz Olmasına

Makinenizin ses seviyesi de dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Somut bir örnek vermek gerekirse standart bir elektrikli süpürgenin ses seviyesi 78 desibelken, en sessiz olanınki ise normal konuşma düzeyi olan 68 desibeldir. Buna bağlı olarak elektrikli süpürge seçerken ses seviyesini mutlaka test etmenizi öneririz.

Toz Torbalı Olmasına

Gelişen teknolojinin etkisiyle son yıllarda toz torbasız ve su filtreli süpürgelerin toz torbalı modellere oranla daha çok satmasına rağmen, toz torbalı modeller hala revaçta olma özelliğini korumaktadır. Dışarıya atılan toz miktarında önemli oranda azalma kaydetmesi toz torbalı makinelerin tercih sebebi olduğunu gösteriyor.

Hepa Filtreli Olmasına

Çoğu elektrikli süpürge bu filtrasyon bakımından yeterli düzeydedir fakat astım ve alerji hastaları için havayı daha iyi filtre eden daha yüksek korumalı HEPA filtreler tavsiye edilmektedir.

En İyi Emiş Gücüne Sahip Elektrikli Süpürge Önerileri

Elektrikli süpürgeler kullanım alanlarına bağlı olarak birçok farklı türe ayrılmaktadır. Performans farkının oldukça etkili olduğu bu türler kısaca; toz torbalı elektrikli süpürgeler, toz torbasız elektrikli süpürgeler, sulu süpürgeler, ıslak kuru elektrikli süpürgeler, el süpürgeleri, şarjlı el süpürgeleri ve halı yıkamalı elektrikli süpürgeler olarak kategorize edilmiştir. Biz de bu içeriğimizde 2020’un en yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürge modellerini sizler için derledik.

En İyi Toz Torbalı Elektrikli Süpürgeler 2020

Toz torbalı elektrikli süpürgeler genellikle emiş gücünü azaltır diye tercih edilmemektedir fakat son teknolojiyle üretilmiş elektrik süpürgeleri bu konuda farklı çözümler üretmeyi başarmıştır. Bunlardan en sık rastlanılanı toz torbası doluluk oranını gösteren torba dolum göstergesidir. Bazı süpürge torbaları üzerinde ise değiştirilme seviyesini gösteren işaretli gösterge yer almaktadır. En iyi toz torbalı elektrik süpürgelerini aşağıda inceleyebilirisiniz.

S4935A Arçelik Torbalı Elektrikli Süpürge

Arçelik marka bu torbalı elektrikli süpürge 600 Watt motor gücüne sahiptir. Fazla güçlü olması bu cihazın özellikle halılarda biraz zorlanmasını sağlasa da emiş gücü açısından birçok makineyle kapışabilmektedir.

--

--

Merhaba benim adım Google, sevdiğim internet sitelerini sıralamalarda üst sıralara taşırım. Lütfen beni kızdırıcak algoritma ve kötü linklerden uzak durun.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
SEO

Merhaba benim adım Google, sevdiğim internet sitelerini sıralamalarda üst sıralara taşırım. Lütfen beni kızdırıcak algoritma ve kötü linklerden uzak durun.