Тренди у напоях

Daria Krikunova
Бетонна галушка
4 min readJan 17, 2022

Сьогодні поділюсь із вами спостереженнями за тим, куди рухаються напої. Тренди є у всьому, не оминули вони й цю область. Вигадала це все звісно не я сама, а дбайливо зібрала з різних джерел. До вашої уваги шість великих напрямків розвитку ринку напоїв.

1. Здоровий кишківник 🥛

Зі збільшенням досліджень, які вказують на важливу роль кишківника у тому, як ми себе почуваємо фізично й ментально, не дивно, що корисні напої почали працювати у цьому напрямку. Пробіотичні газовані напої набувають все більшої популярності. Продажі водного кефіру (напій, що виробляють за допомогою так званого морського рису, різновиду зооглеї, до якої відноситься й чайний гриб) в британських магазинах Tesco зросли за минулий рік на 400%! Те саме можна спостерігати вже й у північній та південній Америці.
Продажі комбучі сповільнюються через певну невизначеність із вмістом у ній алкоголю та цукру. Але про/пребіотичні напої не збираються здавати позиції й знаходять новий шлях потрапити вам на очі (й залізти у гаманець).
Водний кефір, до речі, доволі смачна штука, особливо в охолодженому вигляді у літню спеку.

2. Ready-to-drink напої 🍸

Пандемія призвела до стрімкого розвитку готових коктейлів. Навіть на заправках вже всюди в нас є готові алкогольні коктейлі у скляних пляшках або жерстяних банках. Виробники таких зручних напоїв підіймають дуже великі інвестиції й не планують спинятись. Тому чекайте на все більше різноманіття та доступність цих продуктів.

Приваблює споживачів у цій категорії можливість не тримати вдома цілий бар для створення пари коктейлів, а також те, що інує вже доволі багато пропозицій напоїв з низьким вмістом цукру. З’являються такі цікаві штуки як алкогольний мате, алкогольні аква фреска (які в оригіналі як раз безалкоголні напої на основі фруктів, змішаних з водою та цукром), та навіть алкогольні коктейлі на основі молока, в тому числі рослинного.

3. Лизни, випий, вкуси — на новий лад 🍋

Разом із тим, як останні 10 років продажі текіли зростали по всьому світу, деяких не відпускала ідея перевинайти цей напій. Тому очікувано з’явились сельцери на основі текіли. Взагалі hard selltzer стали дуже популярні завдяки нижчому вмісту алкоголю та цукру ніж у звичайних коктейлях, та навіть пиві. У цю ж категорію можна віднести напій пульке з нижчим ніж у текіли вмістом алкоголю, який також отримують з соку агави. У більш елітних варіантах коктейлів замість текіли змішують її більш рідкисних та дорогих родичів — расіллу та сотол, які до нас не знаю чи доїжджають навіть.

4. Етичне виробництво у всьому 🌱

Так, напій Good Vodka виробляють дистилюючи вже використану каскару (м’якоть кавових зерен). А сайт knowyouralcohol.com пропонує швидко дізнатися все про те, що приховує алкоголь, який ви зараз думаєте купити — де вирощена сировина, хто виробник, що у складі. Сайт розповідає про відповідальних виробників, які не приховують інформацію про свої процеси та сировину. До речі, крута ідея для наслідування українськими виноробами.

5. Безалкогольний алкоголь 🥃

Зниження вмісту алкоголю в напоях переходить у наступну стадію свого розвитку — смак та аромат алкоголю без шкідливого впливу на організм та болісного похмілля. Молоді покоління все частіше обирають тверезість. А техніка допомагає видаляти алкоголь з напоїв, залишаючи смак неушкодженим.

Виробник безалкогольного вина Proxies, наприклад, вже створив колаборацію з Шоном Броком (якщо дивилися серію Chef’s Table про нього, то пам’ятаєте про непрості стосунки шефа з алкоголем). Як щодо безалкогольного джину та рому? Або ігристого без вмісту алкоголю?

В цілому категорія таких напоїв вже виглядає доволі оформленою, в неї почали заходити великі бренди, нормальні бюджети, а оформлення та концепції напоїв «подорослішали».

У країнах першого світу продажі пива знижуються. Настільки, що пивоварні зараз випускають свої власні алкогольні сельцери. Також вперше за майже чверть століття продажі пляшкового вина впали, оскільки на ринок прийшли ready-to-drink напої й вина у жерстяних банках. Нові споживачі вимагають, щоб напої відповідали їх зацікавленості в екологічності, безпечності та відповідальному ставлені до планети (і них самих).

До речі, саме зараз в черговий раз проходить Dry January — сухий січень, місяць, коли люди відмовляються від алкоголю.

6. Адаптогенні напої 🧠

Адаптогенами називають рослини або гриби, які допомагають нашому організму адаптуватися до стресу. Так, та сама заповітна магічна пігулка у новій обгортці. Тому після того, як адаптогени захопили на Заході все від печива, сумішей для випікання та, так би мовити, твердих продуктів, вони з’явилися й в напоях.

До цієї категорії можна віднести шоти — концентровані корисні напої. Хочете з імбиром, куркумою, а може з вітаміном D та пребіотиками (так, знову вони)? Плюс тепер можна спостерігати за появою напоїв з витяжками з грибів, CBD й THC (похідні продукти з коноплі). Ці останні продукти відповідають за задоволення бажання бути розслабленим та одночасно продуктивним.

Ну й на перетині цих трендів з’являються напої, що поєднують одразу декілька нових віянь. Як от De Soi — безалкогольні газовані адаптогенні коктейлі від Кеті Перрі та Морган Маклалан (головна за дистиляцію в Amass, тільки не ресторану, а бренду напоїв). В Канаді з’явилось безалкогольне пиво Nonny, як ви ставитесь до чеського пільзнеру без градуса? Ну й звісно адаптогенний безалкогольний напій на основі мескалю.

О дивний новий світ!

Будь-яке використання та цитування матеріалів цієї статті без вказання авторства — заборонене.

Авторка: Дарія Крікунова

Підписуйтесь на мій телеграм-канал про гастрономію «Бетонна Галушка»: тут

--

--