Дослідження: обійми з деревами позитивно впливають на здоров’я

У своїй книзі «Осліплені наукою» Метью Сільверстоун переконливо доводить, що дерева не лише покращують самопочуття людини, її здатність концентруватися та швидкість реакції, а й лікують депресію, стрес, головний біль та деякі форми психічних захворювань.

Емоційні, когнітивні та творчі здібності дітей краще проявляються у зеленому середовищі, на природі. Тобто доступ людини до природи має велике значення для її ментального капіталу і благополуччя.

До дерев навіть не обов’язково доторкатися, достатньо просто перебувати навколо зелених насаджень — у парках, лісах, садах.

Тож яким чином рослини впливають на нашу фізіологію?

Все просто: за допомогою біологічних вібрацій. Дослідження продемонструвало, що відразу після споживання стакану води, яку оброблено вібрацією в 10 Гц, підвищується рівень згортання крові. Те ж саме відбувається в вашому тілі, коли ви просто доторкнетесь до дерева.

Дані дослідження підкріплює і школа даосизму. Так, даоський майстер Мантек Чіа вчить своїх студентів, що “медитація з деревами — це спосіб вивільнення “негативних енергій”. У своєму методі Зцілення Космічним Деревом він навчає звільняти своє тіло, коли наше енергетичне поле взаємодіє з деревом. Адже дерева –природні процесори, які перетворюють негативну енергію тіла в позитивну.

Даоси вважають, що оскільки дерева стоять нерухомо, вони краще поглинають земну та комічну енергію. Дерева і рослини мають всі необхідні властивості для поглинання світла і перетворення його у фізичну їжу. Те саме вони роблять з енергією.

Тепер перенесемось до Японії. Тут існує традиція “купання в лісі”. Це довгогтривалі пікніки серед дерев, прогулянки парками у колі своєї сім’ї. Обніматися з деревами — звичайне явище. І японські вчені також повторюють, що ця традиція сприятливо впливає на імунну систему людини.

Ще одна лабораторія, що вивчає вібрації рослин та дерев — одне з найбільших і найвідоміших екологічних поселень на півночі Італії — Даманур. Тут досліджують спів рослин і дерев. В 1976 вони винайшли і розробили обладнання, яке перетворює електромагнітні хвилі з поверхні листя і коріння на реальні звуки.

Подивіться це 15-хвилинне відео, де жителі Дамануру демонструють чарівну музику рослин і пояснюють це явище.

Як практично використати це знання?

1. Принесіть на своє робоче місце 1–2 рослини.

2. Коли гуляєте чи йдете додому з роботи, прокладіть свій маршрут через парк.

3. Ведете дітей на вулицю? Віддайте перевагу не пісочницям, а паркам.

4. Шукаєте квартиру? Зверніть увагу на подвір’я. Чим зеленіше - тим краще.

5. Посадіть дерево на подвір’ї.

6. Гуляєте парком? Не соромтеся підходити до дерев та обнімати їх.

Шукаєш більше цікавих історій про місцеву економіку? 
Підписуйся на Medium та Facebook