ООН: Органічне землеробство та мікро-фермерство— єдиний шлях нагодувати планету

В той час як уряд США продовжує наполягати на використанні більш хімічно інтенсивних і домінуючих методів ведення сільського господарства, таких як ГМО і монокультури, Організація Об’єднаних Націй (ООН) б’є тривогу з приводу необхідності термінового повернення до більш стійкої природньої та органічної системи у фермерстві.

Про це йдеться у публікації Комісії ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) під назвою “Торгівля і довкілля Огляд 2013: Прокиньтесь, перш ніж буде занадто пізно”, яка включає дослідження та коментарі більш ніж 60 фахівців зі всього світу.

Настав час, щоб повернутися до наших коренів природного землеробства, органічні та дрібні фермерські господарства є відповіддю на виклик прогодувати світ, а не ГМО і монокультури, — йдеться у доповіді.

Згідно з доповіддю ООН, основні зміни необхідно робити в харчових, сільськогосподарських і торговельних системах, з переходом до місцевих дрібних фермерів і продовольчих систем.

Представники Інституту сільського господарства і торговельної політики зазначають, що глобальні правила торгівлі повинні бути реформовані, щоб працювати в напрямку досягнення цих цілей, які, на жаль, зворотні мега-торговельним угодам типу Транс-Тихоокеанське партнерство (ТЕС) та Партнерство США-ЄС з торгівлі та інвестицій (TTIP).

Інститут зазначає, що ці угоди “насамперед призначені для зміцнення багатонаціональних корпорацій і фінансових компаній у глобальній економіці…”, а не відображають нагальну необхідність переходу в сільському господарстві.

Згідно з доповіддю, глобальна безпека може бути під загрозою, оскільки ціни на продукти харчування продовжують рости. Перехід до мікро-фермерства також дасть змогу скоротити вуглецеві викиди в атмосферу.

Приєднуйтесь до руху за Місцеву Економіку в Україні на Facebook