Фермери розмінують свою землю

“Тракторні війська” притягли українським воїнам ворожу самохідну гаубицю

Наслідком широкомасштабного прямого вторгнення РФ на територію України стало на сьогодні окупація біля 20% її території. І це не враховуючи ті області країни, звідки окупантам прийшлося відступити — Київщина, Чернігівщина, Сумщина. Ми вирімо у перемогу України і хоча ніхто не може точно сказати, коли настане цей переможний день, ми вже зараз задумуємось до повернення до мирного життя.

Одним з нагальних першочергових завдань, що повстане перед Україною у післявоєнному відновленні, буде розмінування всіх раніше окупованих територій. Такого роду масштабна задача затягнеться на багато років, а може десятирічь.

Для виконання цих задач будуть розроблені і запущені міжнародні програми, методи і засоби гуманітарного розмінування (ГР), що спрямовані на зменшення жертв серед цивільного населення, створення умов для безпечного повернення біженців та внутрішньо переміщених осіб до своїх домівок, а також відновлення доступу до землі та інфраструктури, що на сьогодні унеможливлений через наземні міни та нерозірвані боєприпаси.

Зміст

· Запропоноване рішення
· Основні технічні характеристики
· Стан і перспективи розробки
· Посилання
· Англомовна версія статті

Запропоноване рішення

Одним з ключових етапів програм ГР є складання карт мінних полів. Для вирішення цієї задачі запропоноване ефективне рішення на платформі Kray Protection (Kray Technologies Ukraine LLC). Ключовими технічними особливостями цієї платформи, спрямованими саме для цього типу завдань є:

  • спроможність автономного польоту на наднизький висоті (1 м) з огинанням рельєфу;
  • вбудований комп’ютерний зір, що дозволяє відтворювати 3D реконструкцію оточення в реальному часі і завдяки цьому визначати і обходити наземні перешкоди на високій робочий швидкості (25 м/с);
  • висока точність позиціонування у всіх швидкісних режимах (утримання траєкторії <15 см), що забезпечена використанням позиціонування в режимі реального часу (RTK);
  • корисне навантаження у 15 кг, що дозволяє навішувати важке прецизійне обладнання для детектування металевих предметів;
  • автоматичне планування безпечних траєкторій з урахуванням оточення для точного виконання місії.

Із самого початку платформа створювалась для сільськогосподарських застосувань, а саме: прецизійне обприскування на наднизьких висотах. Ця початкова спрямованість на суто цивільні застосування дає можливість використання платформи невійськовими особами, тобто власниками або сервісними компаніями, для виконання завдань ГР. На практиці це здійснюється простою заміною корисного навантаження на обладнання для детектування металевих предметів.

Іншою вигідною перевагою платформи Kray Protection для фермерів є її багатоцільове використання, а саме: у разі потреби вона може бути з мінімальними зусиллями переобладнана із сільсько­господарського застосування (обприскування полів) на вирішення завдань ГР (і навпаки) шляхом заміни корисного (інструментального) навантаження дрона.

Результатом польотного завдання з ГР є карта магнітних аномалій, контури обстежених ділянок, контури необстежених ділянок (зокрема, навколо перешкод тощо). Платформа забезпечує високу продуктивність — за 10 годин робочого часу обстежує 400–500 га земельних ділянок. Використані датчики магнітного поля та точна система орієнтації платформи Kray Protection забезпечать поріг детектування аномалії магнітного поля краще за 5 нТл. Це рівнозначно виявленню з висоти 1 м протипіхотної міни або ручної гранати типу Ф-1.

Після виявлення магнітних аномалій, карта з їхніми точними координатами, контурами обстежених і необстежених ділянок можуть бути передані до саперної служби, що власне забезпечує знешкодження боєприпасів та їхніх решток.

Основні технічні характеристики

Стан і перспективи розробки

Платформа Kray Protection розроблялася з 2014 року і на сьогодні завершене четверте покоління розробки, готове для розгортання серійного виробництва. Наразі Kray розробляє корисне навантаження для прецизійної магнитометрії з метою застосування для задач гуманітарного розмінування.

Посилання

Англомовна версія статті

--

--

Це нотатки мої і моїх друзів про московсько-українську війну, які я веду зі свого мобільного телефону на блокпосту, перебуваючи на службі в складі територіальної оборони біля свого будинку в Києві.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Olegh Bondarenko

Olegh Bondarenko

42 Followers

Researcher, DSc, expert in Radiation Protection, Ecology, Air Quality Monitoring, Project Management, Data Science and other — orcid.org/0000-0001-8214-4654