دانستنی هایی در مورد جاکارتای اندونزی

دانستنی هایی در مورد جاکارتای اندونزی

یکی از پر جمعیت ترین و بزررگترین شهر های کشور اندونزی، شهری اسلامی به نام جاکارتا می باشد که علاوه بر قدمت زیادی که دارد، جزء شهر های اقتصادی، تجاری و صنعتی اندونزی نیز محسوب می شود. با ما در معرفی این تور ، همراه باشید.

جاکارتا در واقع یک استان است که بنا به شرایط ویژه ای که داشته، این استان را به عنوان یک شهر و پایتخت کشور اندونزی تبدیل کرده است. این شهر به عنوان سیزدهمین شهر بزرگ جهان از نظر جغرافیاییی می باشد و در سال 2016 جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر را در خود جای داده است. از لحاظ پیشرفت سریع، شهر جاکارتا را با نیویورک می توان مقایسه کرد. بلایای طبیعی زیادی در چند دهه اخیر باعث شده اند امروزه جاکاترا 150 سانتی متر پایین تر از مکان اولیه خود باشد. مردم این شهر علاقه عجیبی به گوشی های همراه شرکت بلک بری دارند. به طوری که بیشتر مردم جاکارتا دو تلفن همراه دارند و یقینا یکی از آن ها بلک بری است. فعالیت مردم جاکارتا در توییتر بسیار زیاد است به طوری که در سال 2015، توییتر یکی از دفاتر رسمی خود را در این شهر افتتاح کرده است.

مردم این شهر به غذای بیرون از خانه بسیار علاقه دارند و از این رو، رستوران ها و فروشندگان غذای خیابانی تا دیر وقت مشغول کار هستند. جمعیت جاکارتا تقریبا 2 میلیون از جمعیت لندن بیشتر است و حدود 8 متر بالا تر از سطح دریا قرار دارد. اگر میخواهید با تور جاکارتا به این شهر زیبا سفر کنید، پیشنهاد می کنیم عید فطر را برای زمان مسافرت انتخاب کنید. زیرا در این ایام این شهر آرام است و آلودگی و تراکم کمتری دارد. آب و هوای جاکارتا و به طور کلی اندونزی، آفتابی و گرم است و بیشتر مردم در روز 2 بار به حمام می روند. یکی از بزرگترین استادیوم های جهان به نام Gelora Bung Karno در این شهر قرار دارد. این استادیوم در سال 1962 ساخته شده است و ظرفیتی معادل 120 هزار نفر را در خود جای می دهد.

امیدواریم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و بتوانید در انتخاب تور اندونزی از این اطلاعات استفاده کنید.