دیدنی های شهر پاریس

شهر پاریس یکی از دیدنی ترین شهر های جهان به شمار می آید که با جاذبه های دیدنی فراوانی که دارد، نظر هر گردشگری را به سمت خود جذب میکند. با این مقاله در نت تورز همراه باشید تا با چند جاذبه بسیار زیبای شهر پاریس بیشتر آشنا شوید و تور مورد نظر حخود را با اطلاعات مناسبی انتخاب کنید.

برج ایفل
 بدون شک برج ایفل را می توان مشهور ترین برج در دنیا دانست. تصویر برج ایفل که سالیانه میزبان هزاران گردشگر از سرار جهان است بر روی اکثر کارت پستال های فرانسه قرار دارد و به عنوان نماد شهر پاریس از آن یاد می شود. برای زوج های جوان که با استفاده از تور پاریس به این کشور سفر کرده اند، قدم زدن در زیر این برج با شکوه میتواند لحظات ناب عاشقانه ای را رقم بزند که تا مدت ها در ذهنشان باقی خواهد ماند.

خیابان شانزلیزه
 خیابان شانزلیزه همراه با سینما ها، کافه ها و مراکز خرید لوکس، یکی از زیباترین معابر شهر پاریس است که شهرت جهانی دارد. این خیابان از دو مکان دیدنی طاق قوس (دخیومف) تا موزه معروف لوور کشیده شده است. البته این نکته را باید در نظر گرفت که خرید در فروشگاه های خیابان شانزه لیزه هزینه زیادی را برای شما دارد. برند های معروف دنیا مانند chanel ، Louis Voitton ، Zara، H&M، Gap و Sephora داشتن شعبه در این خیابان را امتیاز ارزشمندی برای خود می دانند. ساعت کار فروشگاه های خیابان شانزه لیزه تا ساعت 10 شب می باشد.

باغ‌ لوکزانبورگ
 این باغ در همه فصل ها زیبایی خاص خود را دارد و میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران تور پاریس می باشد و یکی از زیباترین مکان های تفریحی سر باز این شهر است.

مقبره‌ پانتئون
 این بنا که در محله لاتین شهر پاریس واقع شده است، یکی از بنا های تاریخی کشور فرانسه به حساب می آید که به دستور لویی پانزدهم در مدت 31 سال ساخته شده و اکنون مقبره مشاهیر فرانسه است. معمار اصلی این بنای ارزشمند و دیدنی ژان رومن سولوفو بوده است.

کلیسای سنت شاپل
 سنت شاپ از جمله زیباترین و باشکوه ترین کلسیا های جهان شناخته می شود که می تواند شما را ساعت ها محصور به تماشای معماری منحصر به فرد و دیوار های رنگی خود کند. این بنا در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است.

مرکز پامپیدو
 بزرگترین موزه هنر مدرن اروپایی را میتوان مرکز پامیدو دانست که آثار هنرمندانی همچون پیکاسو، وارهول و ماتیس را در خود جای داده است و یکی از سرگرم کننده ترین مراکز گردشگری پاریس به شمار می آید. شما با صرف زمانی 2 الی 3 ساعته میتوانید از این مکان بسیار با شکوه دیدن کنید.

موزه‌ی لوور
 از جمله مراکزی که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد، موزه عظیم لور می باشد. این موزه بین المللی هزاران متر مربع مساحت دارد و آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. تابلو مونالیزا اثر هنرمند معروف، داوینچی در موزه لور قرار دارد.