Şubat ve Mart’ta Ne Yapmalı?

Okullarda ikinci yarıyıl henüz başlamışken çeşitli etkinliklere katılıp kendimizi geliştirmek için bu aylar şüphesiz çok güzel bir fırsat.

Biz de bu yüzden, sergilerden konferanslara, sanattan bilime kadar Şubat ve Mart ayları boyunca gerçekleşecek etkinliklerden bazılarını sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Beşiktaş Sahaf Festivali

3–11 Şubat tarihleri arasında Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek festival, bu yıl ilk kez düzenleniyor. Festival, İstanbul’dan toplam 30 sahafın katılımıyla gerçekleşecek. Ziyaretçiler, eski kitap, dergi ve kartpostalların yanında plak, harita ve eski fotoğraflara da ulaşabilecekler. 10:00 - 20:30 saatleri arasında kapılar tüm ziyaretçilere açık ve giriş ücretsiz.

Akbank Sanat: Zoltán Fábri Film Gösterimleri

Macar sinemasının önemli isimlerinden biri olan Zoltán Fábri’nin 1956–1978 tarihleri arasında çektiği 5 film Akbank Sanat’ta sinemaseverler ile buluşuyor.

Aralarında Pal Sokağı Çocukları’nın da bulunduğu filmler, 20 Şubat 2018'e kadar çeşitli tarihlerde gösterilecek. Detaylar için: http://www.akbanksanat.com/macar-sinemasindan-bir-usta-zoltan-fabri

JARC Zirve

Robert Koleji Junior Achievement kulübünün düzenlediği zirve, 4 Mart 2018 tarihinde Özel Amerikan Robert Koleji’nde gerçekleşecek. Zirve, gençlere kariyerlerini planlamada yardımcı olmanın yanında ilham verici konuşmalar ve workshoplar sayesinde kendilerini geliştirmeyi vadediyor. Detaylar ve başvuru formu için: https://www.instagram.com/jarczirve/

Lise Girişimcilik Zirvesi

Maltepe Anadolu Lisesi Girişimcilik Kulübü tarafından 17 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek olan Lise Girişimcilik Zirvesi, pek çok alanda başarılı isimleri kendi hikâyeleriyle öğrencilere ışık tutmaları için bir araya getirecek.

Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde 300 lise öğrencisinin katılımları, 7 konuşmacı ve birçok destekçi ile gerçekleşecek olan zirvede startup tanıtım stantları ve pek çok sosyal aktivite yer alacak. Etkinliği konuşmacıları;

  • Prof. Dr. Deniz. Ülke Arıboğan |İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi — Oxford Üniversitesi CRIC Merkezi Kıdemli Üyesi
  • Halil Erdoğmuş | e-Bebek Genel Müdürü
  • Yrd. Doç. Dr. Funda Kılıç | Şehir Üniversitesi Girişimcilik Bölümü Öğretim Üyesi
  • Batu Uğrasız| Scorp App Kurucu Ortağı
  • Eray Erdoğan | Lala Eğitim — Reflect — Ontrava Kurucu Ortağı
  • Elif Aleyna Duman | Bir İşe Giriştik Kurucu Ortağı — Youtube “Elif Diye Birinin Günlüğü”
  • Adem Atalay Hüryaşar | Roast Lab Chief Creator — PIRA Kurucu Ortak — Zone Mentor

Zirve hakkıda detaylı bilgiyi zirve.malgirisimcilik.com da bulabilir, gelişmelerden anında haberdar olmak için instagram’da malgirisimcilik hesabını takip edebilirsiniz!

Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları

Fuar, 3–4 Mart’ta Harbiye Hilton’da, 5 Mart’ta ise Dedeman Hotel Bostancı’da gerçekleşecek. Dünyanın en iyi üniversitelerinin yanı sıra dil okulları da fuarda bulunacak.

İstanbul dışında İzmir ve Ankara’da da yapılacak fuarlar yurt dışında eğitim görmek veya bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için güzel bir fırsat olacak. Online davetiye ve detaylar için: https://www.akare.com.tr/

IEEE İTÜ Teknoloji Konferansı

İEEE İTÜ Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğin amacı günümüzün gelişen teknolojisini anlamak ve gelişen sistemlere karşı hevesi artırmaktır. Teknoloji meraklıları ve kendini geliştirmek isteyen tüm gençler için kaçırılmaması gereken bir konferans.

Etkinlik, 17 Mart 2018 tarihinde İTÜ Maçka Kampüsü YDY Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleşecek. Katılım ücretsiz olacak. Biletler ve detaylı bilgi için: http://conference.ituieee.com/tickets/

Felsefe Seminerleri Dizisi

“Bellek ve Mimarlık” ve “Bellek ve Fotoğraf” başlıklı seminerler Mart ayında Akbank Sanat’ta gerçekleşecek. Bellek ve Mimarlık semineri 15 Mart 2018 Perşembe günü, Bellek ve Fotoğraf ise 30 Mart 2018 Cuma günü yapılacak. Etkinlik ücretsiz olduğu için davetiyeler sınırlı olup gişelerden temin edilebilir.

Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da

Dünyanın en büyük Leonardo Da Vinci sergisi İstanbul UNIQ Müze’de kısa süreliğine ziyaretçileriyle buluşuyor. Tamamen Leonardo Da Vinci’ye adanmış sergide ressamın eskizlerinden hareketle oluşturulan icatların yanında çizimleri ve birçok eserinin kopyası, aynı zamanda ressamla aynı dönemde yaşamış birçok önemli Rönesans dönemi ressamının örnekleri ve orijinal belgeleri bulunuyor. 7 Nisan 2018'e kadar ziyaretçilere açık olacak.