Nisan’da Ne Yapmalı?

Sanat, konferans, sinema ve daha fazlasını bu ay da sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Konferanslarla Kendini Geliştir

3 Steps To

3 Steps To, Kabataş Erkek Lisesi tarafından genç girişimciler için düzenlenen, katılımcılara şirket kurarken veya kendi fikirlerini hayata geçirirken yol göstermeyi hedefleyen bir program. Etkinliğin ilk aşamasında bir iş modeli nasıl oluşturulur ve bir ürün nasıl üretilir konularında çalışılacak. 31 Mart-1 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlik için son başvuru tarihi 28 Mart. Detaylı bilgi ve başvuru için:

ParagonTalks

15 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan Paragon Talks konferansımız 25 yaş ve altı, çeşitli alanlarda başarı yolunda ilerleyen gençlerin sahne aldığı 1 günlük etkinliktir.

http://www.paragontalks.com/

TEDx Kabataş High School

Kabataş Lisesi’nin düzenlediği TEDx konferansı, 22 Nisan Pazar günü gerçekleşecek. Etkinliğin organizatör topluluğu, Kabataş öğrencileri, insanları düşündüren, hayatları, gelecekleri ve dünyayı değiştirmeyi hedefleyen bir topluluk olduklarını dile getiriyorlar. Etkinlikte birbirinden farklı ve ilham verici 7 konuşmacı yer alacak. İçlerinde Coşkun Aral, Erdem Soytürk ve Seçil Çelebi’nin bulunduğu konuşmacı listesi ve biletler için: https://www.instagram.com/tedxkabatashighschool/?hl=tr

Sanat, Sinema ve Tiyatro

İstanbul Film Festivali

37. İstanbul Film Festivali, 6–17 Nisan tarihleri arasında İKSV tarafından düzenlenecek. Festivalde, 170'ten fazla filmin dışında 5 tane de yarışma yer alıyor. Festival, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük film festivali olma özelliğini taşıyor.

http://film.iksv.org/tr

Sevgilerde/Behçet Necatigil Sergisi

Edebiyatımızın en önemli ustalarından Behçet Necatigil’in 100. yaşı anısına hazırlanan sergi, 14 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında, Fulya Sanat Merkezi’nde yer alacak. Sergi, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle hazırlanıyor. Sergide şairin kişisel eşyaları, mektupları, kitapları ve daha fazlası yer alacak.

http://sanat.ykykultur.com.tr/sergiler/sevgilerde

Kaynak: http://sanat.ykykultur.com.tr/sergiler/sevgilerde

Damdaki Kemancı

Broadway’in en uzun soluklu eserlerinden Damdaki Kemancı, 22 Nisan’a kadar Zorlu PSM’de sahnelenecek. Oyun Rusya’da geçiyor ve izleyiciyi aynı anda hem üzerken hem de esprili anlatımıyla güldürüyor. Biletler için:

http://www.biletix.com/etkinlik/V5J89/TURKIYE/tr

Bir Delinin Hatıra Defteri

Ülkemizde oynanan ilk tek kişilik oyun, ellinci yılında yeniden yorumlanıyor. Gogol’un en ünlü eserlerinden birinin tiyatroya uyarlaması olan oyun, İstanbul Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun, insanlar arasındaki ekonomik farklılıklar gibi nedenlerden dolayı oluşan davranış farklılıklarını ilginç bir üslupla inceliyor. Oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/VDE83/TURKIYE/tr