(23/100) Jednotný rozvrh přednášek z konferencí

Dnes začíná dvoudenní konference WebExpo, věnovaná tvorbě webu. Stejně jako na mnoho podobných konferencích i zde se bude přednášet ve více sálech paralelně. Na účastnících pak je, aby si z programu dopředu vybrali kterou přednášku navštíví. Zrovna u WebExpa je fajn, že umožňují sestavit si vlastní program. Ale vždy, to tak není. Občas se najde konference kde program přednášek ani není upraven pro webové rozhraní. Nezbývá nic jiného, než si obstarat tištěný program a do něj si dělat poznámky.

Návrh řešení

Sjednotit rozvrh přednášek z konferencí do jedné aplikace, kde si uživatelé budou moci vytvářet vlastní program a přidávat poznámky k přednáškám.

Aplikace by měla být natolik inteligentní, že si poradí s jakýmkoliv programem vystaveným na webu. Stáhne si HTML stránku a za využití syntaktické analýzy ji převede do jednotného formátu. Ten se pak může využít ve vlastních mobilních nebo webových aplikacích.

Takto získaný program přednášek se může doplnit o další užitečné funkce, nezávisle na provozovateli konference. Může se třeba přidat hodnocení řečníků, sdílení komentářů a tipů koho si poslechnout.