(42/100) Smart shoes (chytré boty)

Dneska jsem hrál po druhé v životě squash. Celkem fajn hra pokud bych hned při prvním podání nenapálil pálkou do prstů druhé ruky. Ale nakonec v pohodě. Koordinaci rukou a míčku jsem nějak zvládl. Těžší bylo zvládnou pohyby nohou.

Návrh řešení

Mít chytré boty, které mě povedou jak správně hrát squash. Jak jsem dnes zjistil squash je hodně o běhání a správném poskakování na nohách. Hodilo by se něco co začátečníkům napoví, kterou nohou zrovna poskočit. Navádění může být prováděno pomocí jemných vibrací v botě.

Pokud mám třeba poskočit pravou nohou dozadu, zavibruje v botě zadní strana u paty. Pokud bych měl uskočit oběma nohama, dejme tomu doprava, v botách zavibruje jejich pravá stěna. Tedy pohyby nohou řízené vibracemi v botách.

Dále je potřeba vyřešit navrhnutí správného pohybu. To se může provést vyhodnocením hry na základě sledování hráčů videokamerou. Výsledky analýzy hry se pak okamžitě pošlou do chytrých bot. Z podstaty věci bude kladen velký důraz na rychlost zpracování a odeslání potřebných dat.