(61/100) Plánování výletů pro fotografy

Na výlety se chodí z mnoha důvodů. Poznat nová místa, navštívit památky, mít vyhlídku z vysokého kopce, našlapat hodně kroků, ulovit zajímavé fotografie. Existují weby, které umožní lehké plánování optimálních tras. Dobrým počinem je v tomto třeba Sygic Travel nebo TripAdvisor. Dostanete tipy co navštívit, kolik bude vstupné, jak je tam otevřeno apod. Co, ale když vaším hlavním cílem je pořizovat profesionální fotografie? Co když bude špatné počasí? Na který kopec vylézt pro nejlepší záběr krajiny?

Návrh řešení

Vytvořit plánovač výletů cílený na tipy pro fotografy. Může to být jako samostatná aplikace nebo rozšíření do stávajících služeb.

Plánování focení je závislé na hodně proměnných, které je třeba vzít v úvahu. Některé krajiny či budovy je lepší fotit pod úhlem vycházejícího slunce a jiné pod úhlem zapadajícího. Aplikace by mohla dávat tipy na dobu, kdy je vhodné dané místo navštívit a podle toho přizpůsobí celý cestovní itinerář.

Největší proměnnou je zde počasí. S dnešními předpovědmi se dá slušně odhadnout jak to bude v jednotlivých hodinách následující den. I podle těchto informací by aplikace mohla sama nabídnou raději navštívit interiér na dobu kdy bude venku pršet.