(66/100) Globální ochlazování

Právě jsem shlédl video Before the flood s Leonardem DiCapriem. Je to jeden z mnoha dokumentů o globálním oteplování. Cílem dokumentu, je ukázat lidem, že k oteplování skutečně dochází, jaké to může mít následky, a že existují způsoby jak tomu zabránit. Jestli jsou některé z uvedených myšlenek chybné, přenechám raději k posouzení lidem, kteří se této problematice věnují hlouběji. Spíš si říkám, že tady chybí nějaký jednoduchý srozumitelný návod, který by zájemcům ukázal co změnit na svém chování, aby se mohli zapojit do globálního ochlazování.

Návrh řešení

Vytvořit mobilní aplikaci, která bude pomáhat s rozhodováním, v otázce denních činností tak, aby vždy navrhla situaci, která povede k zastavení globálního oteplování.

Může třeba navrhnout využití jiného dopravního prostředku pro pravidelný přesun mezi bydlištěm a prací. V obchodě může pomoci s výběrem správných produktů, které po sobě zanechávají menší uhlíkovou stopu. K těmto účelu už dnes existují různé kalkulačky. Aplikace může také poradit jakému typu jídla se vyhýbat a jaké naopak upřednostňovat. Ve zmíněném dokumentu navrhují vyhnout se hovězímu, jelikož chov krav produkuje metan, který má na oteplování horší dopad než CO2.

A určitě se najde spousty další věcí, které může jednotlivec změnit ve svém životě, pokud se chce podílet na snížení emisí CO2. Všechny tyto tipy by se mohly sdružovat v jednoduše dostupné aplikaci.