(76/100) Vizuální kontrola bankovního účtu

Bankovní účty jsou v dnešní době celkem dobře chráněné. I tak je vhodné se mít na pozoru. Kopírování platebních karet je oblíbeným způsobem jak z účtu dostat cizí peníze. Phishing neboli podstrčení falešných stránek jenž se chovají jako skutečné elektronické bankovnictví patří mezi další nebezpečí. Pokud nekontrolujete účet každý den, ale jako já jednou za měsíc, můžete se o napadení účtu dozvědět dost pozdě. To může být problém.

Návrh řešení

Mít vizuální kontrolu nad podezřelým pohybem financí na účtu, například pomocí zablikání světla v bytě. Pokud odejde z účtu větší než běžná částka nebo pokud zůstatek klesne pod určitou mez, pak se tato informace převede do nějakého silného vizuální prvku. Může jim být třeba zablikání světla v místnostech nebo to může být nějaký audio signál. Třeba se může spustit siréna oznamující “Pozor, něco nekalého se děje na tvém účtu. Měl by sis jej zkontrolovat.”

Silné vizuální nebo audio upozornění se nemusí používat jen pro oznámení negativních zpráv. Dost lidí často kontroluje stav účtu v době příchodu výplaty. Než neustále hlídat mobil, lepší bude přenést tuto zprávu do něčeho globálnější jako je světlo v místnosti nebo zvuk.