(80/100) Papírová elektronická kniha

Mám rád elektronické čtečky knih pro jejich praktičnost. Jsou malé, tenké, lehké a vejde se do nich hodně moc knih. Bohužel špatně se v nich listuje. V tom má papírová verze knihy navrch. Škoda, jen že u papírové si nemohu přečíst recenze nebo ji po dočtení hned ohodnotit na sociálních sítích. Na to potřebuji nějaké další elektronické zařízení jako je mobil nebo tablet.

Návrh řešení

Vylepšit papírovou knihu o elektronické prvky. Může to být jednoduchý černobílý e-ink display na zadní straně. Na něm by se mohly zobrazovat aktuální informace o knize. Taky může obsahovat senzor, který snadno pozná na které stránce jste skončili se čtením. Jednalo by se o jednoduchou elektroniku, jenž by umožňovala připojení k internetu, zobrazení webové stránky a dvě nebo tři dotyková tlačítka pro základní ovládáni.

Představte si, že přijdete do obchodu vezmete z poličky knihu, kouknete na zadní obálku a tam se vám zobrazí aktuální hodnocení z Goodreads. Můžou to být jen prosté hvězdičky nebo i celé komentáře. A co víc. Ty komentáře mohou být od vašich přátel, jelikož kniha vás rozpoznala podle vašeho mobilního telefonu, se kterým se spojila přes bluetooth.