(97/100) Sledování karmy

Nedávno jsme kolegovi v práci pomohl s jedním úkolem. Poděkoval mi s tím, že mám u něj pivo. V tu chvíli jsem si uvědomil, že to se mi asi vrátilo to pivo, které jsem před několika lety daroval jinému kolegovi. V budhismu se tomu říká karma.

Jiný případ se mi stal v letadle při cestě z Číny do Evropy. Mezi jídlem mi zbyl zeleninový salát, který jsem neměl rád. Nabídl jsem jej pánovi co seděl vedle mě. Po chvíli na to se na mě otočila paní přede mnou a aniž by věděla co se stalo za ní, nabídla mi svůj čokoládový dezert. Příklad rychlo karmy.

Bylo by zajímavé sledovat jak se takové karmické činy přesouvají po lidech. Mohlo by to sloužit jako důkaz jestli něco takového opravdu existuje.

Návrh řešení

Vést evidenci karmických činů. K tomu můžeme zavést něco jako karma bod a sledovat jeho cestu. Za každý čin za který mi někdo dá velké poděkování si zapíší jeden plus bod. K tomu uvedu i jméno osoby pro sledování trasy karmy. Pokud udělá někdo něco pro mě posílám tento získaný bod dále. Pokud nemám žádný cizí bod posílám bod s vlastním jménem.

Evidovat se to může v nějaké centrální databázi nebo třeba formou papírových kartiček na která se připíší jména a pošle se to dál. Vhodné je doplnit i datum pro sledování rychlosti putování karmických činů.