15. Gün — Spor

İyi haberle başlayayım; bugün spora başladım! 40 dk orta tempo yürüyüş, üstüne de 10 dk bisikletle hem de :) Bundan sonra her gün gideceğim!

Bazı zamanlar böyle ufak tefek komik aksaklıklar olur ya hayatınızda, ben de bu aralar çok oluyor! Hani tam TV kumandası elinizde koltuğa atlarcasına yapıştığınız o güzide anda yanlış kumandayı aldığınızı fark edersiniz; işte öyle birşey. Bugün gayet VPN’le Netflix’den dizi izleyen biri olarak tabletimde tüm kurulumu gerçekleştirdim ve sporda yanıma aldım. Çok havalı bir şekilde koşu bandımın üzerine yerleştirdim, kulaklığımı taktım ve o da ne?! Turkcell’den tabletime bir sms düştü ve internet paketimde veri aşımından dolayı yavaşlattıkları haberi geldi. WiFi’a bağlandım ama yıllardır bağlandığım WiFi bu hafta farklılaşıp SMS tabanlı bir sisteme geçilmiş ve yıllardır cep telefonumu yanımda bulundurduğum spor salonumda bugün ‘1 saat de telefonsuz olayım iyi gelir’ diye dolabımda beni bekliyordu :) Uzatmayayım Fashion TV ve VH1 gel gitli bir 40 dk. geçti ama tabi sıkıntıdan zor dayandım!

Öğlen yemeğimde spor salonumun üst tarafındaki restoranı tercih ettim. Bugün menümde sebzeli ve mantarlı omlet vardı ama maalesef saat 14:00 olduğundan omlet veremediler. Ben de keçi peynirli ve sebzeli salata ısmarladım. Masaya geldiğinde fark ettiğim detay yağsız diyetimde keçi peynirinin pane olarak gelmiş olmasıydı. Zamandan ve açlıktan dolayı geri gönderemedim ama o 3 dilim panelenmiş keçi peynirini nasıl yediğimi görmeniz gerekiyordu, Carl’s Jr’ın meşhur Kate Upton’lu reklamı bunu en iyi tarifleyebilir sanıyorum. Pişman değilim, bir daha gelse yine yerim :)

Ajansa benim gibi kilo problemi yaşayan yakın bir arkadaşım uğradı, onunla sohbet ederken tekrar bir düşündüm; bu şişmanlık ne zor iş arkadaş! Bazen sıkılıyorum, bazen yoruluyorum ve bazen de mutsuz oluyorum. O anlarda aklımdan tek geçen şey şişman olmamanın ben de yaratacağı değişiklikler! Belki de yıllar sonra rahatça nefes almanın, yumuşak bir koltuğa gömülmenin, ayakkabı bağlamanın, koşabilmenin, merdiven çıkabilmenin, ceketinin önünü inikleyebilmenin keyfini çıkarabileceğim! Bundan öte bir motivasyon düşünemiyorum. Kilo sorunu olmayan ama çocuğu olan kadınların beni anlayabilmeleri için 3. trimesterlarına bakmaları yeterli :)

Yarın yoğun bir gün, akşamında görüşmek üzere..

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.