19–20. Gün — Heyecan dorukta

Dün akşam maç vs. derken zamanım kalmadı o yüzden bir günü atlamış oldum ama herşey yolundaydı :)

Dün sporumu yaptım ve tüm günü sayarsak 10.000 adımı geçtim bile! Sonrasında da biraz kendime vakit ayırarak bir bakıma kafa dağıttım. Bu ara bir çok konu ile cebelleşmem gerektiği için aralarda hobilerime zaman ayırmam gerekiyor. Ne de olsa tıkınmak ve içmek gibi hobilerimi geride bıraktım.

Bir gün DeLorean ile zamanda geriye gitseydim ve hayatımda rakı ve kebap olmadan bir Galatasaray-Fenerbahçe derbisi izleyeceğimi söyleselerdi herhalde söyleyenin yüzüne kahkahayı basıp sonrada laflarımla döverdim :) Dün inanın çok da keyifli bir maç günü oldu ve yeşil çay ile çiğ bademle tamamladım derbiyi.. Hani Amerikalıların bir lafı vardır ‘end of an era’ işte galiba onun gibi birşey oldu.

Bugün de öğlen molasında hemen toparlanıp spora gittim, bu sefer detoks günümde olduğum için çok enerjik hissetmiyordum ve yarım saat yürüyüşle tamamladım günü ama bir sıfırdan her zaman üstündür! Sonrasında da kabak çorbamla hasret giderdim.

Nazar değmesin ama bu sağlıklı hayat benim bünyeme çok iyi geldi.. Etrafımda başta Annem olmak üzere bir çok kişi griple savaşırken, ben dün biraz hasta hissettim ve boğazım ağırdı ama sabah kalktığımda düzelmiştim :) Buradan yazdığım için Murphy devreye girip beni bozmamasını umuyorum. (dilimi ısırdım)

Yarın büyük gün; üçüncü haftam doluyor ve tartılmaya gidiyorum. Yağsız olarak son diyet haftama giriyorum ve sonrasında bazı pazarlıklar açılacak :) Neyse ona daha bir hafta var erken heyecan yapmayalım.. Bu hafta spor sözümü tutarak 6 gün spora gittim, o yüzden yarınki beklentim geçen seferkinden daha yüksek. Lütfen bu beklentim karşılansın ve daha motive bir şekilde ofisime geri döneyim!

160 gün sonrasında hayatıma sporu öyle bir sokmuş olmalıyım ki bir daha sporsuz geçen her gün bana zulum gibi gelsin! Dün bir dostum güzel bir örnek verdi; sporu diş fırçalamak gibi konumlamak gerekiyor, gitmediğinde rahatsız olacaksın.. Ancak bu şekilde diyetimden sonraki hayatımda hem sevdiğim lezzetlerle daha düzeyli de olsa ilişkime geri dönebilirim, hem de hayatımı sağlıklı bir şekilde idame ettirebilirim.

Heyecan dorukta, bana şans dileyin.. Yarın görüşmek üzere.