21. Gun

Bilgisayarımi ofiste unuttugumdan cep telefonumdan karşınızdayım ☺

Bugün öğlen doktoruma tartılmaya gittim. Kocaman FDA onaylı bir cihaza çıkarıyorlar ve once kg. gösteriyor, gerisi print olarak doktora gidiyor ve orada yorumlanıyor. Cihazin ekraninda 131kg görünce resmen dünyam yıkıldı. Bu kadar diyet, o kadar spor, tek kacirdigim ceyrek simit ve 3.haftamda 500gr kaybetmişim. Moralim bozuk bir şekilde doktoru beklemeye koyuldum…

Onemli olan nicelik değil, nitelik denir ya.. Ben burnumdan solurken, doktor mutlu mesut kagida bakıp sonra bana donup “Tebrikler!” demez mi?? Doktorun analizi uzerine anladim ki; 1.5kg yağ vermişim ama 800gr da su almışım. Tum bu yaglar da en tehlike arz eden bel cevremden gitmiş. Yani bel çevremde bir haftada 6 paket tereyağ atmışım! İşe bu açıdan bakinca benim de keyfim yerine geldi, alıştığımız konu tarti olunca tabi tam da sonuca doydum desem yalan olur..

Su toplamanin bir çok sebebi olabilirmiş. Bunlardan en onemlisi stres; ki bu aralar ulke genelini dusunursek herhalde yaşamayan yoktur ve benim de gecen haftam biraz stresli geçti.. Bir ikincisi de ise meta acidan yaklasmayanlara komik gelse de: Dolunay.. Hipokrat; su ve kan cilde yakın yerlerde toplandığı icin dolunayda ameliyat yapmazmış. Suyu atmaya yardımcı olacak rezene çayı gibi bazi çözümler üzerine anlaştık ve biraz da buruk sekilde ayrıldım muayenehaneden.

Bu hafta ayni gazla ve hatta daha bir hırslı devam.. Sporu arttırıyorum, stresi azaltiyorum ve olabildiğince hareket etmeye gayret gösteriyorum. Tatili bol bir hafta ama yinede cok dikkat edecegim.. Önümüzde cok kritik bir seçim var ve beni tanıyanlar bilir biraz siyaset meraklisiyimdır, bir tek o gün biraz zor geçecek ama bakalim.. Önemli olan 180 gunun genelini başarılı surdurebilmem.

Mobilden yazdigimdan, klavyem sürçtüyse affola..

Yarın guz bir gunde görüşmek üzere.