78. Gün — Sporda rekor

Bugün hem doktorum, hem de diyetisyenim benden hiç memnun kalmadı maalesef. Son üç haftadır yağ kütlemde en ufak bir eksilme olmadı! Arada yağ aldığımdan bahsetmiştim; bugün 800gr. yağ kaybetmişim bu sadece aldığımı götürmüş oldu. Ben bunu bir taze başlangıç için fırsat olarak kabul ediyorum ve ikinci bedenen daralma dönemini huzurlarınızda ilan ediyorum. Önümde yılbaşı ve Şubat’da gerçekleştireceğim kayak tatilim gibi bazı zorluklar olsa da bundan sonra kalan 102 günü çok iyi değerlendirmeye kararlıyım.. Önümüzdeki hafta emekleri çok olan doktorum ve diyetisyenim gördükleri rakamlara çok şaşıracaklar!

Bugün saat 19:00'du tam eve giderken bir U dönüşü yaparak spor salonunun yolunu tuttum. Bundan sonra her gün spor yapacağım. Haftanın üç günü cardio, üç günü fitness, bir gün de AVM’ing :) Komik geliyor ama AVM’lerde gezerken attığınız adımı ölçseniz şaşarsınız.. Bir haftadan fazla ara veremezdim, zaten çok zor kazandığım alışkanlığımı kaybetmem beni çok düşürebilirdi o yüzden bir gaz gittim ve hiç düşünmeden giyindim.

Koşu bandı

Bu karar bana ömrümdeki cardio rekorumu getirdi! Bu arada Polar nabız saatimle ölçülen değer 480 kcal.! Zamanın geçmek bilmediği o koşu bandını sonunda çözdüm. Neler denemedim ki? Revolution dizisinin tümünü cardio sırasında bitirdiğimi söylesem? 40 dk’lık dizinin 20 dk’sını anca koşu bandında dayanıyor, 10 dk bisiklette yalandan çeviriyor ve salondaki koltukta da son 10 dk.’sını seyrediyordum :) Şimdi HIIT deneyerek çok daha verimli bir hale geçtim. TV’e bile bakmıyorum çünkü koşu bandını da bir ‘challenge’ olarak görüyorum ve kafamda sanal setlere bölüyorum. 2,5dk 5,4 ile 2,5dk da 6 ile yürüdüğüm 5 dakikalık intervallerin; her ikincisinde 6 hızındayken postacı koşuşu ile yaparak bunları 10'ar dakikalık bir gurup haline getiriyor ve her birini bir set olarak hayal ediyorum. Bu 10 dakikalık setlerden ne kadar çıkarabileceğime bakarak, pes ettikten sonra 5 dakika daha yapıyorum :) Çok zevkli!

Üç hafta kaybetmek benim gibi sabırsız bir obez için çok kötü bir durum olsa da, zararın neresinden dönersen kardır diyerek ve hiç kilo almamış olmanın da verdiği avuntuyla bunu bir kısa ara ve başta söylediğim gibi taze bir başlangıç olarak kendime lanse ediyorum. Yılbaşına kadar elimden geleni yaparak 2015'i özgüvenim tam ve kendimle gurur duyacak bir biçimde tamamlayacağım. Sonra da izninizle iki gün yılbaşı modu :) HIIT’i burada da yapıyorum ama eş intervaller değil, bir ay sıkı diyet sonra iki gün sal! Şaka bir yana yılbaşında program yaptığımız ve doktorumdan izin aldığım için bazı keyiflerim olacaktır!

Yaza nasıl gireceğimi çok merak ediyorum! Yeni kendimle karşılaşacağım için çok heyecanlıyım..

Yarın görüşmek üzere.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.