Na co se letos zaměřit? Inspirujte se

Předsevzetí budí celkem rozporuplné emoce a navíc je všichni řeší jen první týden v novém roce. Někdy ale stačí pojmenovat si věci tak, aby nám dávaly větší smysl. Nemáme proto předsevzetí k odškrtnutí, ale sepsali jsme věci, kterým letos chceme dlouhodobě věnovat čas a úsilí. Vznikl tak článek plný inspirace, kterou stojí za to sdílet. Tak se nebojte kousek si z ní ukrojit, zkoušet a potom zase na oplátku inspirovat ostatní.

Začalo to novoroční pozvánkou našeho UI designéra Jarina do #skicpic kanálu na Slacku: “Rád bych vás pozval do tohoto kanálu na každodenní klání v kreslení, malbě, čmárání a tak vůbec. Přál bych si od nového roku namalovat minimálně jeden obrázek denně. Chci se zdokonalit v kresbě a budu rád, když se přidáte. Tady je spousta zdrojů do začátku.”

A potom se přidalo i pár dalších …

Projekťáci

Anežka Pajgrtová

“Chtěla bych dělat zábavnější schůzky, protože cítím, jak to všechny nebaví a tak neřešíme věci moc efektivně. Aby to vyšlo, budu muset trochu zapracovat taky na vystupování před lidmi. Proto se asi přihlásím na rétorický kurz od stand-up komika, ať to má nějakou šťávu a potenciál udělat ze schůzek příjemnou součást naší práce.”

Markéta Freiwilligová

“S tímhle očekáváním už jsem do 2FRESH před rokem přišla, takže je to takový dlouhodobý předsevzetí. Byla jsem trochu unavená z rutiny bejvalý práce. Rutiny, která tě může sežrat ani nevíš jak. Takže je třeba bejt pořád ostražitej a pečovat o tu svoji fresh šťávu. Ráda bych si proto našla každý týden hodinku jenom na čtení věcí, který tuhle naši divnopráci založenou na komunikaci posouvaj dál, inspirujou ostatní k pohonu vpřed, třeba i ke změně. Proč? Protože chci bejt pořád ten account, který se od průměrnýho liší tím, že dokáže věci, projekty, nápady, myšlenky, ostatní i sebe posouvat dopředu.”

Jana Skřivánková

“Budu na klienty víc přísná a na začátku všech projektů si s nimi vyplním Project Charter Canvas. Pomůže to nastavit očekávání, a proto už by se po několikaměsíční práci nemělo stát, že by něco nesplňovalo představu klienta. A to se týká i interních projektů, ve kterých se díky tomu pokusím udělat pořádek a budu v nich i svoje kolegy brát taky jako klienty a decision makery.”


Social Media

Petra Machaňová

“Začínám pravidelně streamovat online na svém osobním profilu pomocí Facebook live, který bude letos hrát v socialu důležitou roli. Cílem je mít v malíku funkcionalitu i pravidelně se přidávající novinky. Obecně si chci držet přehled o veškerých novinkách v nastavení Facebooku, umět nastavovat reklamu na účtech a vědět všechno, co se dá zjistit o cílovkách. Jako zdroj nejnovějších informací používám TechCrunch, WeRSM nebo Social Media Today. Víc se zaměřím také na téma virtuální reality a možnosti jejího využití pro social klienty. No a samozřejmě chci víc dávat vědět světu, jakej máme v 2FRESH super social tým a co všechno děláme.”

Nathalie Chemayelová

“Chtěla bych víc informovat trh o tom, jak se dobrý obsah vyplácí v businessových výsledcích. Protože důležitost sociálních médií už si firmy více méně uvědomují, ale kvalitní obsah moc klientů neřeší. Takže si kladu za cíl víc se bavit se stávajícími i potenciálními klienty o tom, co je a není kvalitní obsah, jak nad obsahem uvažovat, z jakých zdrojů při kreativní procesu čerpat a hlavně co jim to reálně může přinést.”

Petr Machovec

“Minulý rok jsem se naučil víc komunikovat, mluvit. Letos se naučím víc poslouchat. Poslouchat tím, že nechám mluvit jiné.”


Designéři

Martin Pelán

“Pokud bych si měl vybrat svůj hlavní cíl na rok 2017, tak by to bylo zdokonalení se ve zpracování UI, interakcí a mechanismů pro virtuální realitu. Docílit toho nebude snadné, protože je to stále poměrně neprobádané území a nějaké směry a techniky se teprve hledají, ale to je právě to, v čem mě to tak láká. Designovat aplikace pro virtuální realitu a vytvářet nové interakce, které právě VR nabízí. Když jsme přešli z klávesnice a myši na dotykové ovládání, tak to znamenalo revoluci v interakcích a teď s příchodem VR jsme schopni vytvářet ještě mnohem lepší a reálnější, nebo klidně magičtější interakce. Už jsme nějaký malý věci zkoušeli s kamarádama, zatím jsou to spíš malý pokusy, který většinou ani pořádně nefungují, ale s každým dalším pokusem se někam posouváme a učíme. Zdrojem informací a mouder jsou různá fóra, kam přispívají podobní, avšak zkušenější, nadšenci, různá videa na Youtube a hlavně metoda pokus-omyl, která je úplně nejzábavnější. Mnohokrát člověk objeví něco suprového, a to úplnou náhodou, když zkouší něco úplně jiného.”

Petr Kozlík

“Minulý rok jsem měl možnost zkusit si pracovat na několika rozdílných projektech. Trochu jsem přitom opomenul na reflexi a debrief, kterým jsem se dost naučil při studiu ve Švédsku. V roce 2017 si proto chci zodpovědně vést designérský deník, který mně má pomoci zachytit to, na čem trávím čas, co se přitom děje a z čeho je možné se poučit. Moje aktuální šablona obsahuje následující otázky:

Context

What is the project about? How long did it take? Who was involved?

Challenges

What have you been struggling with or facing to?

Progress

Mention per date about progress with results.

Learnings

What can I take out of this project?”

Petr Slavík

“Mám trochu problémy se soustředěním, proto v open space docela trpím. Začal jsem koncem loňského roku experimentovat s meditací a rád bych to v tomhle roce dotáhl na trochu vyšší level, protože je to věc, která mě extrémně ovlivňuje nejen v osobním životě, ale i v práci.”

Petr Štědrý

Nedávám si cíle, ale vytvářím systémy, které mi pomohou některé věci uskutečnit. Více o rozdílech mezi systémy a nastavováním cílů najdeš v krátkém zamyšlení od Jussi Ahola. Letos se chci naučit psát všemi deseti. Rychlost, jakou teď umím psát, mě brzdí ve schopnosti zachytit své myšlenky. Nebo aspoň tu část z nich, kterou zachytit chci. Taky nechci ztrácet čas při komunikaci pomocí psaného slova. Na zpětné zhodnocení úspěchu si píšu e-maily do budoucnosti. Pomáhají mi uvědomit si, co chci, co mě zajímá a kde mám priority.”

Stanislav Krofta

“Rád bych se víc pídil po feedbacku na svoji práci po spuštění jobu, na kterém jsem dělal.”

Související téma: Feedback je dárek. Jak se ho naučit dávat i přijímat?

Viktorie Del Maschio

“V následujícím roce bych si přála naučit se víc poslouchat svoje kolegy — učit se od nich — a míň bojovat za svoje vlastní nápady. Přijde mi, že mi v minulém roce díky mému přístupu, který byl tak trochu naopak, unikla spousta super myšlenek.”

Tomáš Bdínka

“Vždycky jsem chtěl umět modelovat ve 3D. Už kolikrát jsem se při designu webu potýkal s problémem špatného nasvícení objektů, nereálných stínů při fotomontážích apod. Někdy mi zase chyběly ty správné podklady, které bych si mohl připravit ve 3D. Proto bych se tento rok rád zdokonalil právě v tomhle. Chci se naučit ovládat 3D program Cinema 4D a začnu s tutoriály na Greyscalegorilla.”


Výzkum

Terézia Soukup Tůmová

“Tento rok bych chtěla zapracovat na tom, jak lépe šířit znalosti o správné výzkumné metodologii a sociologickém myšlení. Největší výzvou je pro mě překonat introvertnost a naučit se předávat informace v takové podobě, aby byly pochopitelné a zajímavé i pro lidi mimo obor. Chci zapracovat hlavně na mých prezentačních a komunikačních dovednostech. Začala jsem už minulý rok psaním článků a přípravou povídání o výzkumu pro kolegy. Tento rok bych v tom chtěla pokračovat a taky předat tyto informace i dalším lidem. Ať už prostřednictvím 2FRESH Talků nebo 2FRESH Akademie. Začala jsem knížkami How to win friends and influence people a Ego is the enemy, a snad si troufnu i zapojit se do skupin jako je třeba Professional Toastmasters.”


Kreáč

Petr Václavík

“Chtěl bych si každý den poslechnout nějakej novej hudební kousek, protože mě to inspiruje, dobře se mi u toho pracuje a zároveň odpočívá. A protože dělám i copy, tak bych chtěl každý den napsat jeden tweet. Těch 140 znaků mi totiž dobře pomáhá formulovat myšlenky.”


Development

Luděk Veselý

“V roce 2017 bych rád publikoval víc článků na svém blogu. Loni jsem jej zanedbával, letos to chci změnit a publikovat články častěji. Jejich psaním si dělám pořádek v nabytých znalostech a byla by škoda se o ně nepodělit. Je pak radost, když se ozve někdo, komu byl článek užitečný.”

Zdeněk Drahoš

“Mým předsevzetím je lépe se čerpat z minulých zkušeností. Neopakovat chyby jen kvůli tomu, že se místo poučení následují různé hype vlny, rozhoduje se bez kontextu a dělají se rychlé závěry. Chtěl bych se tedy zlepšit v post-mortem a komunikaci, třeba zapojením Beyond Blame do praxe.”


Inspirovali jste se? A na co se letos chcete soustředit vy?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> www.2fresh.cz <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.