Engage Prague, den 2
— by Petra Machaňová
Jak vypadal první den #EngagePrague z pohledu jednoho účastníka, sdílela Petra ve včerejším článku. Dneska to bude o dni druhém, konkrétně o workshopu na Pétino zamilované téma virtuální reality (VR). Zápisky postřehů vám můžou pomoci zodpovědět otázku, jestli VR pro svůj brand využít a jak k ní přistupovat.
Workshop VR & AR: prepare for the revolution
Byť rozhodně nepatřím mezi ranní ptáčata a bootování vědomí mi zabírá větší část dopoledne, dnešní den byl jasnou výjimkou. Dopolední workshop vedl Ryan A. Bell, jeden z nejvyhledávanějších AR & VR konzultantů a řečníků současnosti. Kromě řízení digitální strategie v Hydro Studios a práce pro brandy jako Intel, BMW nebo NATO, koordinoval jedno z prvních 360 vysílání přes Facebook — Obamův poslední prezidentský projev.
VR není hra ani film. Je to zážitek. A tak k ní musíme přistupovat.
Před praktickou částí workshopu, kdy měly týmy za úkol zpracovat zadané téma pomocí VR/AR, Ryan mimojiné doporučil svou oblíbenou knihu “Ready player one” od Ernesta Clinea.
O VR musíme přemýšlet jako o novém nástroji. Je úžasné sledovat, jak rozdílně umí tato platforma působit na lidi. Jak umí vzbuzovat emoce — dokáže rozbrečet, nadchnout i rozesmát.
Právě teď je ta nejlepší doba pro vyprávění příběhů.
Při tvorbě obsahu pro VR/AR/MR (Jaký je rozdíl mezi virtuální, augmentovanou a mixovanou realitou?) je omezením pouze hranice vaší fantazie. Nyní máme možnost daleko více přemýšlet o tom, jak příběh vytvořit a jak ho sdílet. Technologie podporující VR se vyvíjí neskutečně rychle. 360 kamery jsou nyní jednoduše dostupné a Facebook, YouTube a ostatní platformy napomáhají jejímu šíření.
Na VR se nemusíme dívat jen jako na marketingový nástroj. Ryan má například jasno v otázce budoucnosti a využití virtuální reality v lékařství.
“Není tak trochu hloupé, že lékařská zpráva, kterou si váš lékař prohlíží, jsou pouze černé čáry na plochém bílém papíře?”
Závěr věnoval Ryan poselství směrem ke komunikaci značek pomocí VR.
“Věřím, že VR je spektrum. Jsme součástí virtuální transformace. Značky by si měly dávat pozor, aby nepřicházely s VR řešením za každou cenu, protože je to trendy. Chybujte, riskujte, využívejte VR potenciálu, vymýšlejte úžasné věci, ale nevypouštějte je ven, dokud si nebudete jisti, že výsledek bude magický.”
Poslední článek o nejdůležitějším dni — hlavní konferenci Engage Prague si přečtete už zítra!