Připravujeme UX Akademii. Jaké fuckupy už jsou za náma a jak nám pomohly?

V 2FRESH se snažíme všechno dělat v souladu s naším posláním: Učit firmy naslouchat lidem. Ale doposud se nám to dařilo jen prostřednictvím spolupráce s klienty nebo díky šíření našich myšlenek on-line světem. Co dalšího pro to můžeme udělat? Na trhu je vyšší poptávka než nabídka kvalitních designérů a navíc firmy cítí potřebu proškolovat jejich lidi. Z tohoto důvodu se chceme více věnovat vzdělávání a proto také vzniká náš pilotní projekt — 2FRESH Akademie.

Může to znít naivně, možná se taky divíte, proč si chceme vychovávat konkurenty. Ale my prostě věříme, že předáváním zkušeností můžeme pozitivně ovlivnit ty, kteří pracují ve stejném oboru a s nimiž se nám díky tomu bude později lépe spolupracovat, diskutovat, zkrátka posouvat úroveň designové scény výš a výš.

Myšlenka to byla vskutku bohulibá. Najdeme tři studenty, kteří s námi v agentuře stráví plné tři měsíce, budou s námi pracovat na reálných zakázkách a nakazí se naším způsobem přemýšlení. Na konci by před námi měli stát takoví junior UX designéři, které bychom chtěli z fleku zaměstnat v 2FRESH.

I když z našich kanclů dýchá autentická atmosféra 2FRESH, nestačí v nich jen sedět a doufat, že se z vás díky tomu stane designér. Ale přiznáváme, že přesně tak by to možná vypadalo, kdybychom Akademii spustili na začátku října, jak bylo v plánu.

Výzkum o obsahové stránce Akademie ale znovu otevřel otázku intenzity 2FRESH Akademie, jejího programu nebo finanční náročnosti. Interní feedback zase odhalil naší asi největší slabinu — čas. Budeme se moci opravdu věnovat full time studentům a přípravě, když už teď máme projektů až nad hlavu? Přesvědčilo nás to, že musíme Akademii udělat trochu jinak. Takže jak?

Jen na základě reálných potřeb studentů, čerstvých absolventů, freelancerů nebo začínajících UX designéru jsme schopni vytvořit to, co bude vážně dávat smysl. Kolik času a peněz na to máte? Co se chcete dozvědět? Na čem chcete pracovat? Od koho se chcete učit? To všechno chceme zjistit a vytvořit 2FRESH Akademii na míru. Protože je naše malá zemička pořád ve vzdělávání UX designérů pozadu a je potřeba na to jít pořádně.

Pokud se vám tedy myšlenka 2FRESH Akademie zalíbila a chcete být součástí jejího vzniku, budeme fakt moc rádi, když nám dáte svůj mail a my vám pošleme pár otázek, pozveme vás na výzkumné workshopy nebo si budete moct poslechnout první zkušební přednášky.

Díky a snad se brzo uvidíme na už spuštěné, co nejlepší, 2FRESH Akademii!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> www.2fresh.cz <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<