Марк Оплачко запустив власну літературну агенцію і приймає рукописи

Інститут літагентів в Україні — радше екзотика, аніж звична практика. Літературна агенція «Acris» та її засновники — Любов Кривуца та Марк Оплачко — мають намір змінити цей стан справ і допомогти новим авторами вийти на ринок.

Хто створив Acris

Коротко про засновників нової агенції. Любов Кривуца — літературознавець, співзасновниця літературної агенції «Acris». У 2016 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Українська мова і література, англійська мова». Досліджує сучасний світовий літературний процес, цікавиться порівняльним літературознавством та перспективами просування української літератури на міжнародний рівень. Із 2015 року є учасницею команди волонтерів письменника Макса Кідрука.

Марк Оплачко — менеджер проектів у сфері культури, літературний агент Макса Кідрука. Співзасновник літературної агенції «Acris». Засновник та менеджер проектів МГО «Література.РВ» (2011–2016), засновник та натхненник інтернет-спільноти «Книжковий простір «Ґавра»» (з 2015 року). У 2015 році був учасником спеціального проекту «Академія культури і освіти» від Goethe-Institut Ukraine.

Кого шукають у новоспеченій агенції

Засновники літературної агенції «Acris» шукають молодих авторів, які пишуть художні книги таких жанрів:

  • детективи
  • трилери
  • містика
  • фантастика
  • пригодницькі романи
  • історичні романи

Найважливішим є те, щоб історія була цікавою для читача, тому станом на сьогодні команда не ставить суворих обмежень для текстів, із якими вони готові працювати.

Як подати свій рукопис новим агентам

Надсилайте твори за адресою agency.acris@gmail.com. Якщо ваша книга не належить до жанрів, описаних вище, але ви вважаєте, що варто звернути на неї увагу, надсилайте синопсис та перші два розділи на цю ж електронну адресу, обов’язково зазначивши в темі листа жанр твору.

«Нас цікавлять сюжети, які не дають читачу відкласти книгу, доки він не перегорне останньої сторінки, — говорить Марк Оплачко. — Без цього нам не буде що пропонувати видавцям і, у результаті, книголюбам. Ми вважаємо, що минув час «українського постмодерну», наш читач чекає на цікаві історії, які йому дають видавничі ринки Європи та США. Придивіться до топу продажів мережі книгарень «Є» — скільки там українських авторів?»

Що вже є у портфоліо Acris

Літагенція «Acris» не лише займається пошуком перспективних авторів та редагуванням рукописів. Вони вже працюють із Максом Кідруком і візьмуть на себе промоцію його наступного трилеру «Зазирни у мої сни» та промо-тур письменника. Також триває робота над просування його книг на міжнародний ринок.

Джерело: «Читомо»