Gaziantepspor — Adanaspor Olaylar

13 Şubat 2017 Pazartesi günü Gaziantep Stadyumu’nda oynanan Gaziantepspor — Adanaspor, Süper Lig maçı sonrası yaşananlara Gaziantepsporluların gözünden bakalım.

Benzer olaylar ligin ilk yarısında Gaziantepspor tribünü Adana deplasmanına gittiğinde de yaşandı. Adana’da maç öncesi stada münferit gelenlere saldırı oldu. Adana’daki maç sonu deplasman tribününe salça olan belli bir kesim vardı. Gaziantepsporlular, ne stada zarar verdi ne de aşırı koltuk kırdı. Adana’daki olaylar: (https://www.youtube.com/watch?v=SALU3LwwSr8&t=94s)

Bilet fiyatları konusunda Adanaspor tribününe hak veriyoruz. Gaziantepsporlular yönetimle zaten problemli. 
Gaziantepspor tribünü ve yönetim: (http://www.tribundergi.com/haber/gaziantepsporlularin-istifa-yuruyusunu-emniyet-engelledi)

Saha içi olayları bahane edip, koltuk kıran ve tuvalet kullanmayı bilmeyen Adanasporlular: (https://www.facebook.com/Gaziantepsporfan/posts/10154490704213074)

Futbol bu, kazanırsın kaybedersin, hazmetmelisin. Maç sonu “Adanalım” şarkısı çalmış, ağalar buna sinir olmuş. Biz kaybettiğimizde Şanlıurfa’da İnönü’de birçok stadyumda “hele hele Anteplim” çalıyor. Napalım yıkalım mı her yeri?

(https://www.youtube.com/watch?v=-iotj9iMr94&feature=youtu.be) İşte bu video tahrikin ilk başladığı yer. Stadyum yeni yapıldı. Gördüğünüz gibi deplasman tribününde tel örgü yok. Elini kolunu sallayan zıplıyor. Üst tribünün bilet fiyatları 40 tl olduğundan toplasan tüm üst tribünlerde 200 Gaziantepspor taraftarı var ve alayı münferit. Ev sahibi eğlenmiş, galibiyetini kutlamış, çoğu çıkmış stadyumdan. Zıplayıp münferit taraftara saldırıyorsunuz. Bu mu delikanlılık? Maç içinde neden yapmadınız aynı şeyi? Kaldı ki üstteki video sürtüşme. İki tarafta birbirine bir şeyler atıp duruyor. İki tarafta geri çekiliyor. Videonun alt kısmında alt tribünden taraftarlarımız üst tribüne çıkmaya çalışıyor. Devamını altta anlatacağım.

Adanasporluların güvenlik görevlilerine ellerine ne gelirse atıp, sonra da bize saldırmaya kalktılar demeleri de ayrı komik. (http://www.gaziantepgunes.com/62366/Gaziantep-Arena'da-cinayete-te%C5%9Febb%C3%BCs...)

Olayda Adana tribün lideri Refik Gül’ün yüzü kanlar içinde.

Adanaspor tribünü münferitlere saldırdıktan sonra alt tribünden gelen grup Adanasporluları kovaladı. (https://www.youtube.com/watch?v=CiFHhD7rDdQ&feature=youtu.be)

İki tribün yaklaştıktan sonra yaşananlar:
Bu da son yalanlarının ifşası. Polisin iki tribünü ayırmasını “kovaladık” diye paylaşan Adanasporlular var. (https://www.youtube.com/watch?v=c1M3H3wAqVM)

Aklı selimlerin her zaman başımızın üzerinde yeri var. Yukarıdaki üslup tamamen bize sosyal sataşanlara ve stadyuma zarar verenlere yönelik. Umarım ki Adanaspor da Gaziantepspor da düşmez. Yakın deplasmanlara ihtiyacımız var.

Selametle….