Yönettiğiniz JIRA ne kadar güvenli?

Atlassian ürün ailesinin JIRA ürünü Türkiye’de ve dünyada binlerce firmanın proje yönetimi konusunda ilk tercihlerinden birisi. Büyük ölçekli bir çok firma kurduğu ve projelerini yönettiği JIRA üzerinde gerçekleştirdiği konfigürasyonlar sonucunda farkında olmadan şirkete ait gizli bilgilerin üçüncü şahıslara ulaşmasına neden olabilecek açıklar oluşabilmektedir. Ayrıca şirketler bilgi güvenliği kapsamında denetimlere maruz kalmakta, bu denetimler ya da bakımlar sırasında güvenlikle ilgili genel bir raporlama bulunmadığı zaman sistem yöneticileri ya da denetçi rolündeki kişiler bir güvenlik raporu hazırlamaya çalışmaktadır.

ACEDEMAND olarak geliştirdiğimiz SecureMan JIRA Security Checkup Plugin’i tüm JIRA sisteminizi tarayarak tek bir güvenlik raporu hazırlamaktadır. Ayrıca rapor içerisinde JIRA üzerinde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için otomatik olarak hızlı aksiyon adımlarına yönlendirmektedir.

SecureMan JIRA Security Checkup Plugin

SecureMan JIRA yönetim aşamasında ortaya çıkabilecek güvenlik sorunlarını içeren hazırladığı raporu kullanıcı dostu arayüzü ile hızlı bir şekilde sistem yöneticilerinin kullanımına sunmaktadır.

SecureMan eklentisinin sunduğu raporlar şu şekilde listelenebilir;

1- JIRA sisteminiz herkese açık ve kullanıcılar dışarıdan yeni kullanıcı kaydı oluşturarak sisteme giriş yapabiliyor mu?

2- JIRA projelerindeki bilgileri kiminle paylaşıyorsunuz?

3- En çok kullanılan kullanıcı isimleri ve test kullanıcıları JIRA sisteminizde mevcut mu?

4- En çok yanlış şifre giren kullanıcılarınız kimler?

5- Projeleriniz sisteme giriş yapmamış anonim kullanıcılar tarafından değiştirilebilir mi?

6- Proje yöneticileri ve sistem yöneticileri kimler?

Bu soruların cevaplarını tek bir ekrandan alabileceğiniz SecureMan eklentisi, değiştirmeyi düşündüğünüz ayarlarınızı da yönlendirme bağlantılarıyla anında değiştirmenize yardımcı oluyor.

Şu ana kadar yüz elliden fazla farklı şirket tarafından JIRA güvenlik raporlarının hazırlanması için güvenle kullanılan SecureMan JIRA Security Checkup Plugin’i Atlassian Marketplace üzerinden buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde kendi JIRA sunucunuza kurabilirsiniz.

IT Consulting Services

IT Consulting Services