Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışmasının ilki Serik’te yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması Serik İlçe finali yapıldı. Serik Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen yarışmaya Antalya Vali Yardımcı Halil Serdar Cevheroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk ve Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Murat Demir, İl Müdür Yardımcısı Gökhan Karaca ile üreticiler katıldı.

Güzel bir rekabet yaşanan yarışmada; Birinci 120 puan ile Ümmühan Sır oldu

Yarışmaya katılan Kadın Çiftçi Yarışmacılara tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru yöneltildi. Her sorunun 10 puan olduğu yarışmada birinciliği 120 puan ile Ümmühan Sır kazandı. Ümmühan Sır yarı finalde Serik İlçesi adına yarışacak. Yarışmada ikinciliği 110 puan ile Şükran Şahin, üçüncülüğü ise 100 puan ile Gülsüm Göksu kazandı.

Birinciye bin 500 TL ödül

Yarışmada birincisi bin 500 TL’lik para ödülünü Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu’ndan aldı. İkinciye 750 TL’lik ödülü İl Müdürü Ahmet Dallı, Üçüncüye ise 500 TL değerindeki ödülünü Daire Başkanı Murat Demir verdi. Dereceye giremeyen kadın çiftçilere de 125’er TL mansiyon ödülü verildi

Like what you read? Give ANTALYA BÜYÜKŞEHİR a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.