Denemesele 13

Ekim Notlamaları

Rüzgar Çetin 9 aylık, biraz sıkıntılı geçen doğum sürecinden sonra tahliye olarak yeni hayatına doğdu. Kendisinden nefret edenler, tahliye olduğu gün hayattan bir nebze daha soğudular. Zengin Piçi Oktay, içimizdeki gerçek baba figürü adamın dibi, Yaşar Usta ile karşılaştığın için şanssızsın be olm. Kazada şehit olan memurun eşi parayı aldı, şikayeti çekti diye kadına yüklenenler son sözüm size: inşallah daha beteri başınıza gelir.

Adalet duygusunun paramparça olduğu topluluklar bir kurtarıcı, mesih arayışına girerler. Adaleti kendisi sağlayacak görgüsü ve cesareti olmayan bizler ise acılar içinde kıvranıyoruz. Ne yazık ki bu ülkede her zaman can çekişen birileri var ve hep olacak. (4 Ekim)

Haber akışı ve bilgi paylaşımı hızlandıkça yalnızlaşmaktan korkar oldum.(5 Ekim)

Hukukun ölümü ile içimdeki adalet savaşçısı can çekişiyor. Güvensizlik ve güvencesizlik, Türk toplumunu sarıp sarmalarken okuduğum haberler zihnimin ırzına geçiyor.

Telaşe yıllarım yeni mi başlıyor,
Yoksa ben daha hiç yaşamamış mıyım? (24 Ekim)

Bastırılmış cinselliğin şahlanışı hayretler içerisinde bırakıyor mu sizleri? Yoksa sadece iğrendiriyor mu?

Bir süredir hastanelerde uzun vakitler geçiriyorum. Size tek bir önerim var ölmeye yeltenmeyin bile. (27 Ekim)

İmtihanlar dünyası sinemalarda.

Evlat sahibi olmak beraberinde tarif edilemeyecek güzellikte bir mutluluk getiriyor. Sahip olmayı isteyenlerin tez zamanda sahip olmalarını dilerim. Yaşamadan anlaşılmaz denir ya. Hayat bunu sürekli haklı çıkartıyor. Viva la Tibet kafası-yumruk emojisi-

Hakir gördüklerimiz tarafindan yargılanıyoruz gibi gelmiyor mu bazen? İki kelimeyi bir araya getiremeyen yöneticiler, işgüzar ve iş bilmez tüm Türk çalışanları yurdun her santimetre karesinde. Kibir ise çağımızın değil varoluşumuzun cüzzamı gibi sanki. Oysa yurdun dört bir yanından dram akıyor, fakirlik şelale olmuş.

Biz ne zaman tükeneceğiz biliyor musun Abidin?
Osman Gökçek’i meydanlarda gördüğümüz gün.

Tahammül edebildiğin kadar insansin. (29 Ekim)

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık yarışı sona doğru yaklaşıyor. Tıramp reyiz muhtemelen Al Gore gibi silinip gidecek ama dostlarım şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Allah memleketimizi şaytan gadin Hilari ve ilümünatik saz arkadaşlarının şerrinden korusun. Keza Ortadoğu’nun anasını sınır değiştiren şekilde bellenirken Türkiye peçete tutmaktan daha fazlasını yapacak. Dirseğe kadar kubura sokmasak bari kolu. (30 Ekim)

Nazan Öncel sevmeyen insan sevmiyorum.

Herkese sağlıklı ve mutlu bir Kasım ayı diliyorum…Burak