Beşiktaş Sampo Japan — Gaziantep Basketbol 1. maç

Beşiktaş Sampo Japan — Gaziantep Basketbol 1. Çeyrek Sonucu (23–17)

  1. Çeyreğe Roll her ne kadar etkili başlasa da esas farkın KENAN-STRAWBERRY-WEEMS değişiklikleriyle geldiği gözüküyor.
1. çeyrek sonu +/- sonuçları

Beşiktaş Sampo Japan — Gaziantep Basketbol Devre Sonucu (39–34)

2. çeyrekle beraber Kenan ve Strawberry’nin sahadaki katkıları artarken Thompson ve Muratcan parkede olduğu sürede takım geride oynadı. Earl Clark’ın parkedeki varlığı da ilk çeyreğin aksine takımı negatif yönde etkiledi.

2. çeyrek sonu +/- sonuçları

Beşiktaş Sampo Japan — Gaziantep Basketbol 3. Periyot Sonucu (52–50)

3. periyotta Thompson’nın etkisiz oyunu devam edince maç iyice kafa kafaya geldi. Aslında başarılı bir ilk yarı geçiren Kenan bu periyotta Kenar’da kaldı. Thompson’la beraber Clark’ın düşen performansına Roll’unki de eklenince maçta üstünlük sağlanamadı.

3. çeyrek sonu +-/ sonuçları

Beşiktaş Sampo Japan — Gaziantep Basketbol Maç Sonucu (66–57)

Son periyotta kenardan gelen Erkan Veyseloğlu takımın öne geçmesinde büyük katkı sağladı. Weems de tempo artırınca Kenan’la birlikte galibiyetin gelmesini sağladılar. Aşağıdaki tabloda maç sonu (+/-) değerleri bulunmakta. Thompson’nın bu kadar kötü geçirdiği bir maçta Kenan’ın çok büyük katkı verdiği gözüküyor. Sertaç’ın da yine kenardan gelip Stimac ile eş değere yakın katkı verdiği yine ortada. Roll ve Clark parkede uzun süre kalmarına rağmen bulundukları dönemlerde Beşiktaş üstünlük sağlayamamış.

4. çeyrek sonu +/- sonuçları

Tıpkı sezon içindeki karşılaşmalarda olduğu gibi Beşiktaş yine kendi şut yüzdesinin çok daha altında kaldığı bir maç yaşadı. Ancak sezon içinde yapılan maçların aksine bu sefer Beşiktaş’a galibiyeti getiren ribaundlardaki üstünlüğü olmadı. Rakibe göre top kaybı yüzdesinde üstünlük sağlayan Beşiktaş için en kritik istatistik ise faul çizgisine daha çok gelmesi oldu. Serinin 2. Maçında Beşiktaş yine rakibe dış şuta zorlayıp kendisi pota altını iyi kullandığı ve ribaund üstünlüğünü sağladı takdirde, rahat bir galibiyet alacaktır.

1. maç sonucu ve 4 Faktör Analizi (realgm.com)