#اشپل_لقمه

✏مواد لازم برای۴ نفر

🔸اشپل (متعلق به ماهی سفید) ۱ عدد

🔸برنج (پخته شده به صورت کته) ۵ قاشق غذا خوری

🔸پیاز ۱ عدد

🔸گردو ۷ عدد

🔸سیر ۶ حبه

🔸رب انار (ترش) ۱ قاشق غذا خوری

🔸سبزی (شامل گشنیز،نعنا،پونه و تره ساطوری شده) ۱۰ قاشق غذا خوری

🔸تخم مرغ ۳ عدد

🔸نان (نان لواش یا خمیر پیراشکی) به مقدار لازم

🔸نمک و فلفل و گلپر به مقدار لازم

🔸روغن به مقدار لازم

👉 @Ashpazi


♨طرز تهیه

🔹ابتدا در ظرف مناسبی اشپل‌ها را با چنگال هم می‌زنیم تا كاملا از هم باز شوند. برنج پخته شده ، پیاز، گردو و سیر را مخلوط نموده و از چرخ‌گوشت رد می‌كنیم و به اشپل‌ها می‌افزاییم.

🔹سپس رب انار را به همراه سبزی، تخم‌مرغ، نمك فلفل و گلپر به مواد اضافه نموده و كاملا ورز میدهیم تا مواد یكدست شوند و مثل مواد كوفته منسجم شوند.

🔹حال مواد را روی حرارت بسیار ملایم قرار میدهیم تا كمی بپزند و البته بهتر است چند قاشق آب هم به آن اضافه كنیم.سپس آنها را لای نان یا خمیر پیراشكی ریخته و در روغن زیاد و داغ سرخ میكنیم.

👉 @Ashpazi

🚩سایر نکات

🔸توجه داشته باشید كه میتوانید این غذا را با نان باگت هم طبخ كنید بدین صورت كه نان باگت را به اندازه‌های دو سانتی‌متری برش می‌زنیم و خمیر داخل آن را خارج می‌كنیم.

🔸درون تابه تا ارتفاع یك سانتی‌متر روغن ریخته، نان‌های باگت را درون تابه گذاشته و با قاشق از مواد در وسط نان‌ها قرار می‌دهیم تا ساندویچ‌ها كاملا سرخ شود.لازم به ذكر است در این روش نیازی به پخت مواد از قبل ندارید.

🔸مدت زمان پخت مواد نباید خیلی طولانی باشد و مدت 20دقیقه تا نیم ساعت كفایت میكند. بهتر است مواد را به جای آنكه بپزید حدود 15دقیقه در فر داغ شده قرار دهید تا از حالت خامی خارج شوند.


🚩سری جدید روسری های نخی تابستانه ترکمن میتوسا ، برای مشاهده مجموعه ای از زیباترین روسری های ترکمن میتوسا به جمع ما بپیوندید

👈برای ورود کلیک کنید👉

Like what you read? Give کانال آشپزی a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.