Rozloučení

Na konci zimy jsem napsal, že si chci užít jaro a léto a pak odejít. Původně jsem vycházel z toho, že jsem nemocný, později už jsem si tím tak jistý nebyl. Dnes diagnoze věřím, i když jsem to dál nezkoumal, protože se mi plán líbil i tak.

Na jaře a v létě jsem postupně předával a ukončoval své projekty a tím jsem získával zenový klid — na mých bedrech toho bylo míň a míň.

Odezva

S mnohými z vás, kteří jste chtěli, jsem se sešel, pobavil a rozloučil. Hodně z vás říkalo, že se mnou sice nesouhlasíte, ale respektujete mé rozhodnutí. Díky za to. Někteří jste se mi od té doby vyhýbali nebo jste mě odsoudili. I to chápu, je to těžká situace a máte na to právo.

Můj život

Měl jsem hodně zajímavý život. Bral jsem ho jako hru, každý průšvih byl příležitost a zábava. Každá změna byla k lepšímu.

Bavilo mě dívat se na svět svýma neortodoxníma očima, být status quo challenger. Někomu z vás se to líbilo a inspirovalo vás to, jiné to štvalo a rozčilovalo. U vás druhých mě to mrzí, ale nemohl jsem jinak. Přijměte alespoň dodatečnou omluvu. Pokud můžete, odpusťte mi — neukládejte v sobě zlobu.

Poděkování

Děkuji všem mým kamarádům, příznivcům, známým, oponentům i těm, které jsem jen tak potkal, za to, že jste mě formovali a pomáhali mi. Vážím si toho. Pokud jsem vám já něco předal, jsem rád.

Jestliže jste mi provedli něco nekalého, odpustil jsem vám. Pravděpodobně už dávno.

Shrnutí

Můj život byla velká jízda. Užíval jsem si ji. Odchod na vrcholu jsem si vždycky přál. Díky za vše.