PIERWSZY NUMER BRIEFU W 2016 ROKU!

Nowy rok zaczynamy od gorącego tematu jakim jest m-commerce. Mimo, że od kilku lat jak mantra powtarzane są słowa, że nadszedł rok mobile’u tak naprawdę tych, którzy w pełni wykorzystują potencjał m-commerce, w kraju nad Wisłą, jest niewielu. Sprawdzamy jak najlepsi wykorzystują kanały sprzedaży mobilnej. Oprócz tego zaglądamy do siedziby Google Campus Warsaw, po której oprowadza nas Rafał Plutecki. Zapraszamy!

Co znajdziesz w nowym Briefie?

BRIEFING:

Kiszmasz

#Kiszmasz360

InBrief

Co przyniesie nowy rok?; Mobilni smakosze; Domeny, które zabieramy w drogę.

BriefIndex

Prezentujemy wyniki 31. fali badania, które realizujemy wespół z instytutem badawczym MillwardBrown.

Wydaje się

Recenzje książek:
„Kreatywność S.A.”; „Esencjalista”.

Jak w ulu

Z czym wiąże się nazwa Campus Warsaw? Dlaczego Google wspiera młodych przedsiębiorców? Jaka idea pcha giganta z Mountain View do tego, by organizować przestrzeń, w której młodzi przedsiębiorcy i mentorzy mogą wymieniać się niezbędnym do prowadzenia wszelkiej aktywności doświadczeniem? O swoistym inkubatorze rozwoju startupów autorstwa Google’a Grzegorzowi Kiszlukowi opowiada Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw.

::

TEMAT NUMERU:

Mobile is the king?

Kto dziś zdaje sobie sprawę z tego, jak potężnymi narzędziami są urządzenia mobilne – tak w rękach sprzedawców, jak i klientów? Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista, w końcu od kilku lat każdy kolejny rok określany jest mianem „roku mobile”… Tych jednak, którzy w pełni wykorzystują potencjał m–commerce, jest w kraju nad Wisłą niewielu. Jak zatem robią to najlepsi? Jak realizują potencjał tkwiący w kanałach sprzedaży mobilnej? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

::

BUSINESS TODAY:

Wystarczy iść z prądem

Jego firma jest dziś trzecim największym producentem smartfonów na świecie.W zaledwie pięć lat udało mu się nie tylko podbić rodzimy rynek, ale również zdobyć serca klientów w m.in. Indiach oraz Meksyku. Kim jest Lei Jun, CEO Xiaomi? Na to pytanie odpowiada Dominika Bulska.

Litery Roku „Briefu” 2015

365 dni, 24 litery i całe mnóstwo wydarzeń, pojęć czy zjawisk, o których warto pamiętać. Justyna Bakalarska prezentuje alfabet, w którym przyglądamy się tak projektom Briefu, zrealizowanym w ciągu minionych miesięcy, jak i zmianom na rynku oraz perspektywom na bieżący już, 2016 rok.

Marka z wąsem

Modą zajmują się „od zawsze”, choć trudno stwierdzić, czy to oni wybrali ją, czy raczej ona ich… Paulina Kostro przedstawia tym razem dwóch spośród laureatów rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie — Patricka Debę oraz Konrada Ozdowego, twórców marki Mustache.

Biznes o budżecie jednego papierosa

Czy można tworzyć biznes, jednocześnie „dysponując” zerowym budżetem,ale i dużą motywacją stworzenia czegoś nowego? Okazuje się, że owszem, jak najbardziej tak. Dowodzą tego w rozmowie z Pauliną Kostro założyciele marki Mustache.

Południowoafrykańscy mistrzowie innowacji

Elon Musk to jeden z najbardziej interesujących przedsiębiorców na świecie. Rzadko kiedy jednak mówi się o tym, że Musk urodził się i wychował w… Republice Południowej Afryki. W kolejnym odcinku cyklu „10 startupów z…” Dominika Bulska udowadnia, że RPA może być określana mianem ojczyzny innowatorów.

::

BUSINESS SERVICES:

Wyraża więcej niż tysiąc słów

Opowieść o marce powinna być zawarta we wszystkich jej komunikatach. Pierwszym zaś rozdziałem, mówiącym o jej wartości i misji, obok nazwy i logo, powinien być slogan. Dobry claim może wyrazić często więcej niż tysiąc słów. Jak taki powstaje? O tym pisze Justyna Bakalarska.

Od zera do bohatera

O procesie twórczym, etapach pracy nad bohaterami reklamy oraz pozytywami i negatywami tej pracy rozmawiamy z Sebastianem Pańczykiem, reżyserem, ilustratorem i designerem współpracującym ze studiem Platige Image.

Ciekawość to pierwszy stopień do…

Mówi się, że amerykańscy menedżerowie coraz skuteczniej zabijają ciekawość u swoich pracowników. Oczywiście nie umyślnie, lecz w wyniku błędów w swoim postępowaniu. W jaki sposób rzucają kłody pod nogi tym, którzy chcieliby wyjść poza schemat? Dlaczego to, co może być korzystne dla organizacji, jest przez nią duszone w zarodku? Na to pytanie odpowiada Weronika Wyrzykowska.

Content marketing w pigułce

Trudno zamknąć całą wiedzę content marketingową na dwóch stronach. Historia content marketingu, narzędzia, kanały i strategia to temat na wiele książek lub też godziny szkoleń. Prezentujemy jednak infografikę, która, naszym zdaniem, może pomóc w uporządkowaniu wiedzy nt. tego zjawiska.

Właściwy człowiek na niewłaściwym miejscu

Na większość absolwentów uczelni wyższych nie czeka ciepła posadka, lecz coś zupełnie innego — praca poniżej kwalifikacji i brak możliwości wykorzystywania posiadanych umiejętności. To problem znacznie poważniejszy, niż mogłoby się wydawać…

Szara eminencja w świecie komputerów

Takie osoby, jak Bill Gates, Steve Jobs czy Mark Zuckerberg znane są nie tylko tym, którzy interesują się szeroko pojętą branżą technologiczną. Co zatem powiemy o Dennisie Ritchie’m, jednej z najważniejszych postaci, które miały rzeczywisty wpływ na kształt świata technologii?

Siła polskich banków

Stany Zjednoczone królują w sektorze technologicznym, Niemcy są świetnymi inżynierami, Belgowie zaś znani są jako ci, którzy budują mosty. A co z Polską? O sile rodzimych banków mówi Oliwia Berdakz firmy Forrester Research.

W Polsce zachmurzenie małe

100 lat temu prawie każda fabryka miała swoją elektrownię — dopóki ktoś nie wpadł na to, aby energię elektryczną dostarczać jako usługę. Dziś Cloud Computing sprawia, że możemy kupować zasoby IT tak, jak usługę, ale czy potrafimy to odpowiednio wykorzystać?

::

BRIEF FOR POLAND:

Najlepsze wydarzenie lata 2015 wybrane!

Które imprezy zyskały największe uznanie w oczach jurorów tegorocznej edycji konkursu „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”? Do lektury zaprasza Katarzyna Gembalik-Kinas.

Audycja zawiera lokowanie produktu

Kto nie skusiłby się na podróż po Londynie śladami Jamesa Bonda? A może by tak przy okazji zwiedzić piękne posiadłości, znane fanom serialu „Downton Abbey”? To nie tylko interesujący sposób spędzania czasu dla turystów, ale także konkretna wartość dla miast.

::

BRIEF STYLE:

Wielka ofensywa Volvo

„Kapitał na czterech kołach”

Felieton Mariusza Zmysłowskiego

Janus marketingu

„Następny poziom”

Felieton Pawła Tkaczyka

Aktor jest od grania

„Gwoździem w mózg”

Felieton Leszka Stafieja

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.