Dincilik nedir Dindarlık nedir

Dinci, dindarın en yüce en kıymetli duygularını istismar eden kirleten insanlara benim verdiği ünvan. Dinci, dindar insanların en kıymetli şey olarak gördüğü ve yaşama sebebi olarak bildiği yegane kavramı – dini- bir maske gibi kullanarak kendi çıkarlarına kullanan ve hesaplarını denkleştirmek için kullanan hayasız bir hırsızdır.


Dincilik, dini çıkar, baskı, koltuk, egemenlik. aracı olarak kullanan kirli bir sanayi koludur. Esasında ne dini vardır ne de imanı. Din adına işlenen cinayetlerin, hırsızlıkların yapılan zulümlerin olduğu her yerde hep bu dincilerin olması ve ülkemizde, Ortadoğu’da ve diğer coğrafyalarda gerçekleşen bu çirkin olayların içerisinde bulunan dincilerin dini bu şekilde kullanmaları İslam’a verilen en büyük zarardır.

Bunun tam tersi dindar insan ibadetlerini “Sağ. elin verdiğini sol el bilmeyecek’’ felsefesi içerisinde gerçekleştiren, inancını kendi kalbinde yaşayan, aklıyla hareket eden ve vicdanını hesaba çeken insandır. Son dönemde dindar insanların sayısının azalması ve dinciliğin artması dinin siyasete alet edilmesi çoğaldıkça başörtüsünün altına tayt giyen genç kızlara, Ensar vakfına, ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlara şaşırmamak gerek. Burada ki amacım hiçkimsenin giyim kuşamına karışmak ya da siyasi partisini karalamak değil. Asıl amacım insanların ve özellikle de gençlerin kendini sorgulaması; nasıl bir toplum istiyoruz dinci ve kindar bir toplum mu dindar ve hoşgörülü bir toplum mu istiyoruz. Yalnız bu sefer ikisini de deneyip seçme şansımız yok yalnızca bir hakkımız var. Bu tercih de insanların karakterlerine kalmış bi seçim. E o zaman hodri meydan ;)