Havalar Güzelken İstanbul’da Neler Yapmalı?

İstanbul yağmurda da, karda da çok etkileyicidir ama özellikle havalar ısınıp güneş açtığında, insana verdiği neşeye diyecek yoktur. En tembelliği seven insan bile hafta sonunu uyuyarak geçirmektense kendini sokağa atmak, bu güzel havaların tadını çıkarmak ister.

Bumerangla olarak bizim de yola çıkış noktamız hayatın doya doya yaşamak olduğundan, hafta sonunun tadını şehirde çıkarmak isteyenler için hem doğa kuşlarına, hem de şehir aşıklarına uygun bir derleme hazırladık.

Hava Aydınlık, Renkler Parlak

Karaköy’ü ziyaret edenler anlata anlata bitiremiyor, peki gidip de kendi gözlerinle gördün mü? Bir zamanlar hırdavatçılarla dolu olan bu semt artık trendy kafelerle, ünlü grafiticilerin sanat eserleriyle dolu. Özellikle bir süredir gitmediysen ara sokaklara yeni açılan mekânları denemek ve rengarenk grafitilerle fotoğraflar çekmenin tam zamanı!

Bumerangla önerisi: İstersen giderken Bumerangla’dan profesyonel bir fotoğraf makinesi kiralayarak sokakların ruhunu daha iyi yakalayabilirsin.

Güneşi Selamlarken

Maçka Parkı’nda hafta sonları ücretsiz yoga dersleri de verildiğini biliyor muydun? Bugüne kadar hiç yoga yapmamış olsan da yapanları izleyerek bu meditasyon şeklinin / sporun sana uygun olup olmadığını anlayabilirsin.

Bumerangla önerisi: Bir sonraki sefere onlara katılmak istersen sitemizden bir yoga matı kiralayabilir, soruların varsa buluştuğunuzda yeni arkadaşına sorabilirsin.

Caddebostan Sahili

İstanbullular için güzel havaların vazgeçilmezlerinden biri de Caddebostan Sahili’dir. Bağdat Caddesi’nin hemen alt paralelindeki bu güzel sahilde uzun bir yürüyüş ve bisiklet parkurunun yanında üzerine yayılmak için geniş de bir çimenlik alan vardır. Bizden tavsiye dergini kitabını topla ve kendini çimenlere at. Yok ben yerlere oturamam / yatamam diyorsan yakındaki marketten kendine katlanabilir kamp sandalyesi de alabilirsin.

Bumerangla önerisi: “Sandalye alacağım da sonra ne yapacağım onu?” diye düşünüyorsan kullanmadığın eşyalarını kiralayarak ekstra para kazanabileceğin bir site biliyoruz… ; )

Biz Gideriz Ormana

Hava güzelken doğayla iç içe olmak, temiz orman havası almak istiyorsan rotanı İstanbul’un saklı cenneti Belgrad Ormanı’na çevir. 6 kilometrelik yürüyüş parkurunu tamamladığında bedenen yorgun olsan da zihninin dinlenmiş olacağına bahse gireriz!

Bumerangla önerisi: O kadar yolu yürümek istemiyorsan gitmeden önce Bumerangla’dan bir bisiklet kiralayabilirsin.

Ailecek Sanat Keyfi

Sabancı Müzesi’ne 14 yaş altı çocukların, yanlarında bir refakatçiyle birlikte ücretsiz girebildiğini biliyor muydun? Kardeşini, yeğenini ikna et ve birlikte Atlı Köşk’ün muhteşem bahçesinde nefes alırken bir yandan da onları sanatla tanıştır.

Bumerangla önerisi: İstersen müzeye gitmeden önce Bumerangla’dan bir şövale kiralayarak ufaklıkların ilk sanat eserlerini yapmalarını destekleyebilirsin. Hatta daha önce hiç denemediysen sen bile ilk resmini yapmayı deneyebilirsin!

Martılarla Kıtadan Kıtaya

Martıların aslında etobur olduğunu biliyor muydun? İnanılmaz ısrarımız karşısında dayanamayarak menülerine sokak simidini ekleyen bu güzel kuşlarla birlikte bir Boğaz sefası yapmanın tam zamanı. Bir simit alarak vapura atla ve deniz havasını içine çek. İneceğin durağa geldiğinde havan tamamen değişmiş olacak.

Bumerangla önerisi: Hazır vapura atlayıp karşı tarafa geçmişken sahilde biraz yürüyüş yapabilir, Bumerangla’dan kiralayabileceğin Hoverboard’la Moda’da ya da Bebek’te 3–5 tur atabilirsin!

Hoverboard nasıl kullanılır göz atmak istersen, Video: https://www.youtube.com/watch?v=47EhGryRb5Y

Yıldızlar Altında Piknik

Bulutsuz, açık gecelerde yıldızlara bakmanın keyfi başkadır. Dilek tutmak için kayan yıldız yakalamak, Büyük Ayı’yı diğerlerinden ayırarak birbirimize gösterme çabaları… Hepimizin yıldızlara verdiği değer ayrıdır.

Sen de bu güzel parlak yıldızları daha yakından keşfetmek istiyorsan şehrin ışıklarından nispeten uzak bir bölgede yere yereceğin piknik örtünle manzaranın tadını çıkarabilirsin.

Bumerangla önerisi: Gökyüzünün parlayan mücevher tanelerini daha yakından tanımak istiyorsan sitemizden kiralayabileceğin bir teleskopla hem yıldızları hem de ayı inceleyebilirsin.

Biraz da Macera!

İstanbul’a yeni açılan Xtrem Aventures Macera Parkı’ndan haberin var mı? Adrenalin meraklısıysan ABD, Almanya, Avustralya, Fransa da dahil 14 farklı ülkeden sonra şimdi 83. lokasyonunu Maslak UNIQ İstanbul’da açan bu merkezin parkurlarını denemenin tam zamanı!

Bumerangla önerisi: Parkurları nasıl tamamladığını sonradan yeniden izlemek, o an adrenalinden fark edemediğin detaylara dikkat edebilmek için soluğu parkta almadan önce Bumerangla’dan bir GoPro kiralamakta fayda var…

Xtrem Aventures merak edenler için, Video: https://www.youtube.com/watch?v=32E2FMGEHG8

Şimdiden iyi eğlenceler!

Like what you read? Give Gizem a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.