Bancor vakfını ve arkasındaki ekibi tanıyalım.

Bancor protokol vakfı, serbest piyasadaki ticari faaliyetlerde kullanılabilecek, ethereum blok zinciri altyapısını kullanan bir akıllı token oluşturma platformu geliştirmek için kurulmuştur. Protokol ethereum ağı üzerine inşa edildi ve akıllı sözleşmeler vasıtasıyla otonom bir şekilde token oluşturma ve yönetme imkanı sağlıyor. Bancor’a isminin ilham kaynağı ise 2. Dünya savaşı‘ndan sonra finans standardizasyonu için benzer bir yapı öneren John Maynard Keynes’tir

Bancor vakfının yönetim kurulunda 3 isim bulunuyor. Eyal Hertzog, Guy Benartzi ve Guido Schmitz — Krummacher. Kuruldaki kişilerin hepside kendi alanlarında uzman ve blok zinciri teknolojileri alanında uzman kişiler.

Vakıfın ekibinde bulunan diğer isimler ise;

Yehuda Levi — Teknolojiden Sorumlu Başlanlık görevini yürütmektedir. Ve ethereum’un kodlama dili olan Solidity Yazılım dilinde tecrübelidir.

Galia Benartzi — İş Geliştirme Bölümünden sorumludur.

Ilana Pinchas — Yazılım Mühendisliğin’de 15 yıllık bir tecrübesi bulunmaktadır. sunucu tarafı altyapı, tasarlama ve oluşturma konularında uzmanlaşmıştır.

Or Bachar — Çekirdek Geliştiricilik görevini yürütlektedir ve 5 yıllık tecrübeye sahip tam teşekküllü geliştiricdiri. En iyi duruma getirilmiş tek sayfa uygulamaları oluşturma konusunda uzmanlaşmış ve Internet ile blokçuluk arasında heyecan verici paralellikler görüyor.

Omry Rozenfeld — Çekirdek Geliştiricinde bulunan diğer arkadaşımız, Elit askeri bilgisayar bilimi eğitimi almıştır ve IOS, Android ve web de dahil olmak üzere ön uç gelişiminde 5 yıllık deneyim bulunmaktadır.

Asaf Rachman — Çekirdek Geliştirici ekibimizin 3. Üyesi Omry Rozenfeld gibi Elite askeri bilgisayar bilimleri eğitimi almıştır, 8 yıllık ticari tecrübesi bulunmaktadır, finans sektöründe vadeli işlemler , hisse senetleri ve tahviller alanında bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Mati Levi — Bancor vakfındaki görevi Kalite Kontrol Mühendisi’dir. Otomasyon tasarımı ve çapraz platform geliştirme konusunda 8 yıllık tecrübesi bulunmaktadır.

Itay Dreyfus — Ürün (Arayüz) Tasarımcısı görevini yürütüyor. Ve 5 yıldan fazla bir süredir iOS, Android ve web arayüzlerini yüksek hassasiyetle üretme deneyimi olan bir tasarımcıdır. Aynı zamanda Bancor platformunun görsel arayüz ve tasarımlarınıda itay hazırlamaktadır.

Meni Rosenfeld — Blockchain Danışmanlığı görevini yürütmektedir, Weizmann Enstitüsü’nden makine öğrenimi alanında uzmanlaşmış ödüllü bir matematikçidir. Mart 2011'de Bitcoin’e maruz kaldıktan sonra İsrail’de Bitcoin cemaatini kurdu, ilk Bitcoin exchange hizmetini kurdu ve Bitcoin ve blok zincir sisteminin işleyişinin altında yatan algoritmalar üzerine matematiksel araştırmalar yaptı. Bancor ekibindeki en yetkin ve tecrübeli kişilerin başında geliyor.

Bancor protokolünün web sitesi — https://www.bancor.network

Gelişme ve haberleri takip edebileceğiniz blog sitesi — https://blog.bancor.network/