Bancor, Yeni bir Akıllı Token Protokolü

Bancor nedir? Öncelikle Bancor ethereum ağına bağlı ve herkesin kendi tokenini oluşturabileceği bir akıllı token platformudur.

Platformun Özellikleri ve Getirdiği Yenilikler;

Bancor protokolu içerisinde oluşturulan tokenler için bir borsa görevi de görmektedir ve %0 makas farkı ile alış satış arasında komisyon olmadan, kullanıcıların değiş tokuş yapmalarına imkan sağlamaktadır.

Bancor platformundaki yeniliklerden diğer biri ise akıllı tokenlerimizi sepet oluşturarak grup haline getirebilme imkanımızın olmasıdır. Bu sayede tokenlerimizi daha kolay yönetibiliriz, karışıklık ve karmaşıklığın önüne geçebiliriz ve birden fazla tokeni tek bir sepet içerisinde barındırarak portfoy yönetimi kolaylığı avantajına sahip olabilirsiniz.

Likitide problemi kripto para ve diğer fiat para piyasalarında çok ciddi sonuçlar yaratan bir sorun haline gelmiştir. Bancor platformu kripto para piyasasındaki bu sorunu, tüm platform kullanıcılarının bancor ağı üzerinde oluşturabilecekleri erc288 ve erc20 standartlarını destekleyen akıllı tokenler ile çözmeyi amaçlıyor. Platform kullanıcıları ethereum tabanlı akıllı kontratlar ile kendi tokenlerini oluşturabilme özgürlüğüne sahip olabilecekler platform içerisinde token değiş tokuşu yapabilecekler.

Bancor protokolünde oluşturulan tokenler ayrı bir borsaya ihtiyaç duymamaktır. Bancor platformu içerisinde değiş tokuşu yapılabilir. Bu özellik diğer kripto para borsalarındaki karşı taraf riskini ortadan kaldırıyor, kullanıcılar güvensizlik sorunu olmadan diledikleri gibi ethereum ağının vermiş olduğu kolaylık, esneklik ve güvenilirlik avantajlarından faydalanma fırsatına sahip oluyor. Bancor tokenleri süreklilik arz etmektedir platform içerisinde kolayca alınabilir ve satılabilir likitide performansının en yüksek düzeyde olması amaçlanmaktadır.

Bancor akıllı token platformu, kripto para topluluklarına, topluluk üyelerinin kendi tokenlerini oluşturabilmeleri için ethereum ağının tüm güvenlik ve kolaylık özelliklerini bünyesinde barındıran bir protokol tasarlamıştır. Topluluklar oluşturdukları tokenler ile fon toplayabilir, ico başlatabilir veya hisse olarak dağıtmak için bancor akıllı tokenlerini kullanabilirler.

Platformun geliştirme ve yönetim aşamalarının başarıyla yürütebilmesini sağlamak için gerekli olan fon ihtiyacı 30 mayıs’da başlayacak olan ico sürecinde toplanan paralarla karşılanacaktır.

Bancor platformunun kullanım alanları çok esnek geniştir, kripto para teknolojisini kullanmak isteyen şirketlere, fon sahiplerine veya topluluklara teknik bilgiye ihtiyaç duymadan akıllı kontrat tabanlı, akıllı token oluşturabilme imkanı sağlamaktaktadır.

Platform Geliştiricilerine Slack kanalımız üzerinden ulaşabilir ve merak ettiğiniz sorularınızı sorabilirsiniz. Slack davetiyenizi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

https://bancornetwork.slack.com/join/shared_invite/MTc2NTk4MTE3NzE1LTE0OTM1NTMzNjYtNWY1Yjg5NDg5Ng

https://www.bancor.network/