Kulaktan kulağa anlatıldı 200 şirket yüzde 30 verimliliği kaptı

Şimdi size Türkiye’nin önde gelen bazı şirketleri ile ilgili bazı bilgiler verelim…

. KVK IFS ile iş verimliliğini yüzde 40 artırdı

. Durmazlar’ın dünya pazarlarındaki koşusuna IFS büyük destek verdi…

. Bursa Beton iş süreçlerini IFS ile daha etkin yönetmeye başladı…

. Bursa Çimento modern süreçlere geçişi IFS ile sağladı…

. Yılmaz Redüktör IFS ile iş süreçlerinde sınıf atladı…

. TÜVASAŞ IFS ile maliyetleri aşağı çekti…

. Teknorot ihtiyaçlara göre çözümü IFS ile sağladı…

. İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT otobüslerinin bakın onarımında IFS’nın desteğini aldı…

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün… Amaç size nedir bu IFS dedirmekti… Sanırım dediniz… Tam anlaşılır mı bilmiyorum ama aslında IFS bir iş uygulamaları firması… İddiaya göre şirketleri ortalama yüzde 30 verimlilik sağlıyor.

Ne anladınız diye sormamıza gerek yok… Aslında çok anlaşılır değil. Ya da IFS anlatılmaz, yaşanır demek daha doğru…

Zaten IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk ne iş yaptığını babasına bile anlatmakta zorlanmış…

Ama diyor ki…

. Biz bu işi insanlarla yapıyoruz. Sonuçta herkese bir şekilde dokunmamız gerekiyor.

. İşimiz şirketlerin işini kolaylaştırmak. Çok sayıda bölünmüş sistemlerini biraraya getirmek ve bir bakışta şirketin durumu hakkına da bilgi sahibi olunmasını sağlamak.

. Bir inşaat şirketi şantiyelerindeki stoklarını bilmiyordu bizden önce. Yine bir üretim firması neyi ne kadar üreteceği konusunda bilgi sahibi değildi.

. Biz onların önünü açtık. Ellerindeki bilgileri işlerine kolaylaştıracak hale getirdik.

. Bizim işimiz şirketlere psikolojik destek vermeyi de içeriyor. Olmadık nedenlerden dolayı departmanlar arasındaki sorunları çözüyoruz.

Peki Türkiye’de özellikle KOBİ’lerin önünü açan IFS nasıl bir şirket… Engin Öztürk anlatıyor aktaralım…

. IFS bir İsveç firması… 5 mühendis arkadaş tarafından çadırda kuruluyor. Sonra büyüyor. Geçtiğimiz günlerde 29 milyar euroluk bir İsveç kuruluşuna satılıyor. Bu gücü arkasına aldıktan sonra şimdi bütün dünyada bir numara olmaya oynayacak. 80 ülkede faaliyet gösteriyor. 23 dilde programları bulunuyor ve bir çok ülkede ARGE merkezi kurmuş durumda. Bütün dünyada tam 1 milyon kullanıcımız var şu anda. Bütün dünyada tek rakibimiz SAP… Zaten onlar bu işin kurucusu… Dünyada, Emirates, General Dynamics, NEC, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi 3 binden fazla müşteriye hizmet veriyor.

Dünyanın bu önemli şirketi Türkiye’de önemli adamlar atıp bir çok KOBİ’ye hizmet vermeyi sağlarken en önemli yöntem neydi… Engin Öztürk’ün yanıtı ilginç…

. Biz kulaktan kulağa aktarımla büyüdük. Yeni müşteriye tavsiye ile ulaştık. Mesela Bursa bizim kalemiz. Bütün işler bize tavsiye ile geldi.

Sonuçta karşımızda firmaları sistemle uçaran, yazılımın sihirli dokunuşu ile onların yolunu açan IFS Türkiye’nin başındaki isim vardı karşımızda… bu önemli isme yani Engin Öztürk’e gelecekle ilgili soru sormadan olmazdı öyle yaptık… Sordu ve yanıt şöyle geldi…

. Dünya dijital dönüşüme başladı. Teknolojinin hızlı gelişimine bağlı olarak bulut bilişim, arttırılmış gerçeklik, büyük veri, nesnelerin interneti (IoT) ve Endüstri 4.0 gibi kavramlar hayatımızın içine girdi.

. İnternet teknolojilerinin gelişimi ile “nesnelerin interneti” ve bu etkiyle 4. Endüstri Devrimi başladı. Kendi kendini yönetebilen, denetleyen ve optimize eden tamamen bilgisayar ve internet ile yönetilebilen gerçek zamanlı “Akıllı Fabrikalar”dan bahsediyoruz.

. Birbiri ile konuşabilen süreçler ve makinalar ile olaylara karşı anlık tepkimeler ve tetiklemeler ile doğru karar alınmasını sağlamak ve tam entegre sistemler kurmak ERP’lerin şirketlerdeki konumunu daha da önemli hale getiriyor.

. PLM, Üretim Yönetimi ve Tedarik Zincirinin baştan yaratıldığı süreçler. IFS olarak kurumsal iş yazılımları alanında esnek mimarimiz ile teknolojik dönüşüm yolunda şirketlere liderlik ettiğimizi söyleyebiliriz.

. Diğer bir yandan Endüstri devrimi kullanıcı deneyiminden ateşleniyor. Kurumsal yazılımların iş süreçlerindeki verimliliği artırırken teknolojiyle paralel olarak gelişmesi ve kullanıcı deneyimini de yüksek tutması gerekiyor.

. IFS’in vizyonu da son 10 yıldır bu doğrultuda ilerliyor. Kurumsal iş yazılımına entegre olarak Google glass, iWatch. gibi giyilebilir teknoloji ve kurumsal sosyal medya entegrasyonları ve artırılmış gerçeklik uygulamaları ile ERP’den faydalanma oranlarını maksimuma çıkarırken, son kullanıcıların sevdiği bir ERP platformu ile de çalışma imkânı sunuyoruz.”

. Durmazlar Makine, KVK Teknoloji, Petlas, Hakan Plastik, Makel Elektrik, FNSS Savunma, Sinpaş, Samet Kalıp, Makyol Müzekart, Dearsan Tersanesi gibi Türkiye’nin ileri gelen 200 den fazla şirketine hizmet veriyoruz.

. 500’den fazla kurulum ile Türkiye’deki toplam kullanıcı sayımız 20 bine ulaştı. Bugün Türkiye de kurulum adedi olarak global ERP yazılımları arasında 2. sırada yer alıyoruz.

Like what you read? Give Celal Toprak a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.