Mipim de İstanbul için dugmeye basıyor

Celal Toprak yazıyor – Geçen yıl muhteşem bir tanıtım yapmıştı İstanbul dünyanın en büyük emlak etkinliğinde… İstanbul, Fransa’nın Cannes kentinde her yıl 90’ı aşkın ülkeden 20 binin üzerinde gayrimenkul profesyonelini biraraya getiren dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM’de bu sene de ses getirecek etkinlikler hazırladı. Çevremizi saran ateş çemberi nedeniyle morali bozulan iş dünyası dünyanın biraraya geldiği bu etkinlikte moral bulacak.

Bir kere katılım geçen yıla göre daha etkin olacak. Gayrimenkul ve inşaat sektörümüzün önde gelen firmaları, en yeni projeleri, enerjileri ve potansiyelleri ile MIPIM’de Türkiye rüzgarı estirecek.

Artık sadece projelerin değil, şehirlerin de birbiri ile yarıştığı MIPIM’de, İstanbul Ticaret Odası (İTO) da, Türkiye adına en büyük katılıma imza atacak. Geçen yıl 300 metrekarelik İstanbul Gayrimenkul Çadırı kuran İTO, bu yıl 600 metrekarelik yeni çadırında İstanbul’u tanıtacak.

MIPIM 2016 hakkında bilgi veren İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, MIPIM Fuarı’nda Türkiye ve İstanbul tanıtımını her yıl yeni bir boyuta taşıdıklarını kaydetti. MIPIM’in İstanbul’un gayrimenkul ve inşaat projelerinin dünyaya tanıtılmasında stratejik öneme sahip olduğunu söyleyen Çağlar, “Türk firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri ve Türk hükumetinin İstanbul için planladığı mega altyapı projeleri, 85 ülkenin yabancı yatırımcısına birebir tanıtılacak” diye konuştu.

Yaşayan maket ikinci kez Cannes’da

İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nda bu yıl da “yok” yok. İlk kez geçen yıl tanıtılan Yaşayan İstanbul Maketi, bu yıl da İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nda yer alacak. 96 metrekarelik makete bu yıl megakentin yeni inşaat projeleri de eklendi. Ayrıca maketi 24 saat yaşatan video mapping sunumu baştan tasarlandı. Bugüne kadar yapılmış en büyük İstanbul maketi olma özelliği taşıyan Yaşayan İstanbul Maketi, ses ve görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini fuar ziyaretçilerine yaşatmaya devam edecek.

Emlak Konut da çadırda

İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nda sergilenecek bir başka maket ise İstanbul Finans Merkezi olacak. TOKİ’nin iştiraki olan Emlak Konut tarafından dizayn edilen İstanbul Finans Merkezi maketinin, İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nı ziyaret etmesi beklenen 20 bin gayrimenkul profesyonelinin de ilgisini çekeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nda İstanbul’un en prestijli projelerinin tanıtılmasının yanısıra, fuarın ikinci günü yabancı yatırımcılara yönelik bir de kokteyl verilecek. Ayrıca İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nın içinde firmalar arası ikili görüşmelerin yapılması için ortam da sağlanacak.

Türkiye, MIPIM’e geçen yıl 700’e yakın kişi ile katılmış ve bu katılımcı sayısı ile 7’nci sıraya yükselerek ilk 10 ülke içine girmişti. Gözlem’den alındı….

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.