Ben kimim ve bu yaptıklarımı niçin yapıyorum?

Sevgili takipçilerim,

Ben 25 yaşında göçmen bir ailenin çocuğuyum. Zor yaşam koşulları yüzünden 4 yaşından beri kendi başıma büyümek zorunda kaldım. Üniversite yıllarında gönüllü projelerde çalışma şansı buldum. 18 yaşında engelli çocuklarla ve kimsesiz çocuklarla çalıştım. 19 yaşında Hindistan’da öğretmen olarak çocuklara yardımcı olmaya çalıştım. Bir sene sonra derslerine katıldığım Stanford Üniversite’sinin ve körfezde çalıştığım San Fransisko’ da yaşayabilme imkanını bulabilecek kadar şanslıydım. İtalya’nın Breşia şehrinde 1 yıl değişim programından yararlanaraktan okuma fırsatı buldum. Değişimi kazandığımda hiç İtalyancam yoktu fakat 8 dersimin 5inin İtalyanca olmasından dolayı 5 ay gibi kısa bir sürede İtalyanca öğrenebilecek kadar şanslıydım. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’daki 3. Köprüde köprünün en genç inşaat mühendislerinden biri olarak bir Koreli şirkette çalıştım. İnsanlar çok genç olduğum için yüzüme gülüm benimle alay ettiler. Köprü şuanda 322 metre yüksekliğinde kule ayakları ve 61 metre genişliğiyle dünyadaki en geniş asma köprü olarak biliniyor. İşe başladıktan 5 ay sonra n’oldu biliyor musunuz? Şirketin 68 yaşındaki bilgin Koreli CEO’su tüm Koreli ve Türk müdürlerle buluşmayı reddedip her gün akşam 6’da benimle toplantı yaptı. Şirket 10 ay gibi kısa bir sürede 2 milyon dolar kar elde etti. İşin güzel tarafı şirketin CEO’su proje sonunda bu kadar kar yapmamızın tek sebebi sensin demesi oldu. Kendisine niçin tüm Koreli ve Türk müdür ve mühendisleri reddedip benimle buluştuğunu sordum. Cevap şok ediciydi. Bana şöyle dedi ‘’Ömrüm yeterse bundan 20 yıl sonra seni belki televizyonlarda görürüm. Tüm istediğim seni eğitmek, seni geleceğe hazırlamak ve yetiştirmek istedim.

Köprü projesinden sonra İstanbul 3. Havalimanı projesinde kısım şefi olarak işe çalıştım. Hayatım fazlasıyla mükemmeldi. Sonra hayatım aniden acayip Elliott Dalgaları gibi inişlerle çıkışlarla doldu. Yükseliş trendeki 5 dalga bitiminden sonra ne gelir, geri çekilme değil mi?

Bana da aynısı oldu. Gözümün önünde iki büyük iş kazası oldu. 25 yaşında bir çocuğun ölüşünü izledim. 6 tonluk çatı makasının 21 yaşındaki çocuğun kafasına vuruşuna şahit oldum. Sabahlara kadar hastanede bekleyip, hüngür hüngür ağlayıp Allah’a dua ettim nolur Allah’ım onu yaşat diye. Sonra hayatın anlamını sorgulamaya başladım. Tam sorgularken abimden bir telefon geldi. Anneannem vefat etmiş ve dedem de beyin felci geçirip hafızasının %30 unu kaybetmiş. Sonra en iyi komşumuz ardından eniştem vefat etti. Daha bitmedi. Babamın kanser oluşu ve annemin tüm bu olaylardan sonra panik atak oluşu noktayı koydu.

Yüksek lisans için San Fransisko’daki UC Berkeley Üniversitesi’nden kabul almıştım ve aynı zamanda Japon kız arkadaşım da Stanford Üniversitesi’nde MBA yapıyor. San Fransisko’ ya geri taşınmayı düşünüyordum. Fakat yapamadım. Tüm birikimimi babamın ve annemin tedavisi ve onların mutluluğu için harcadım. Adeta dibi görmüştüm. Tekrardan inşaat projelerinde çalışmak istemediğime emindim ve gelen 5 iş teklifini reddettim. Tüm negatifliklerden odağımı çevirmek için günde 15 saat araştırma ve okuma yaptım. Spor salonuna gidiyor, dağ bisikleti sürüyor, fotoğraflar çekiyor ve tüm güm okuyordum. Hayat daha iyi bir hala geliyordu.

Bu zor zamanda bir şeyi çok iyi öğrendim. Eğer paranız yoksa gereken tedavileri yaptıramıyorsunuz. Babam ve annemin hala daha iyi tedaviye ihtiyaçları var ve benim de UC Berkeley’ de okumak için para biriktirmeye ihtiyacım var. Şuanda işsizim ve hiçbir özel kanalda para karşılığı analiz yapmıyorum.

Öğretmek için tüm malzemelere, iyi bir psikoloji eğitimi ve risk yönetimi geçmişim var. Tüm kripto dünyasını alt üst edecek bilgiye ve güce sahip olduğumu düşünüyorum. Şuanda özel kanallardan para geliri sağlayan kişiler tarafından siber ve kişisel saldırılara uğruyorum. Ciddi ciddi hacklemeye çalışıyorlar. Ayakta dik durmaya çalışıyorum. Fakat bunu sizin desteğiniz olmadan yapamam. Her gün takipçilerimden teşekkür mesajları alıyorum. Çok kısa süre içerisinde ana paralarını 2ye katlayan arkadaşlar var. Size bir soru sormak istiyorum. Şuanda piyasadaki hangi analist 5 ve 15 dakikalık grafiklerle çalışıp hedefleri belirterek analiz paylaşıyor? Ben ise tüm ihtiyacınız olanları bir dakikalık grafiklerde bile doğru sonuçlarla sizlerle paylaşıyorum. Hızlı kazanç ve ek gelir. Bunun karşılığında saygınızı ve sevginizi kazandım fakat maalesef bu babamı ve annemi tedavi ettirip benim okul masraflarımı karşılamıyor. Eğer beni bahşişlerinizle destekleyebilirseniz son derece minnettar olacağım. Aksi takdirde eğer yeterli desteği bulamazsam özel kanal trendine katılmak zorunda kalacağım.

Sözlerimi Büyük Diktatör filminden sözlerle kapatmak istiyorum.

‘’Üzgünüm ama ben imparator olmak istemiyorum. Bu benim işim değil. Ne kimseyi idare etmek ne de ülkeleri fethetmek istiyorum. Elimden gelse, herkese, ister Yahudi, ister zenci, ister beyaz olsun tüm insanlara yardım etmek isterim.
 Hepimiz karşımızdakine yardım etmek isteriz. Bütün insanlar böyledir. Karşımızdakinin mutluluğunu görmek isteriz, üzüntüsünü değil. Birbirimizden nefret etmek ve birbirimizi hor görmek istemeyiz. Bu dünyada herkese yetecek yer var. Ve toprak hepimizin ihtiyacını karşılayacak kadar bereketlidir.
 Hayatın bize çizdiği yol özgürlük ve güzelliklerle dolu olabilir, ama biz bu yolu yitirdik. Hırs insanların ruhunu zehirledi, dünyayı bir nefret çemberine aldı, hepimizi kaz adımlarıyla sefaletin ve kanın içine sürükledi. Hızımızı arttırdık ama bunun tutsağı olduk. Bolluk getiren makineleşme bizi yoksul kıldı. Edindiğimiz bilgiler bizi alaycı yaptı; zekamızı ise katı ve acımasız. Çok düşünüyoruz ama az hissediyoruz. Makineleşmeden çok insanlığa gereksinimimiz var. Zekadan çok iyilik ve anlayışa gereksinimimiz var. Bu değerler olmasa hayat korkunç olur, her şeyimizi yitiririz.’’

Beni takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.