Smartko a Medzizubka si hľadajú nových kamarátov!

Pre čisté zúbky a spokojné úsmevy detí je nevyhnutné použitie minimálne dvoch pomôcok — ultra jemnej zubnej kefky a medzizubnej kefky.

Hoci mliečne zuby vašich drobcov budú postupne nahradené trvalými, nemyslite si, že nie sú dôležité. Ak je pokazený mliečny zub vytiahnutý predčasne, môže to ovplyvniť postavenie trvalých zubov i celkové zdravie dieťaťa. Nehovoriac o bolestiach a nepríjemnej návšteve zubného lekára. Venujte preto detským zubom rovnakú pozornosť ako dospeláckym.

Zubná kefka patrí do základnej výbavy snáď každého drobca. Ideálna je kefka s malou hlavičkou, aby sa bez problémov zmestila do detských úst. Ultra jemné, husté a rovno zastrihnuté vlákna kefky vyčistia zúbky efektívne, ale zároveň ostávajú šetrné k ďasnám a nespôsobujú pri čistení nepríjemné pocity. Rúčka by mala byť rovná a ideálne osemhranná, aby pohodlne sadla do rúk dieťaťa, ale aj rodiča pri dočisťovaní.

Ďalšou kľúčovou pomôckou je medzizubná kefka. O jej dôležitosti rodičia často ani netušia, prípadne sa jej používania u dieťatka obávajú. Od momentu, kedy sa v detských ústach dotknú prvé dve plôšky susediacich zubov, by ste však mali ku zubnej kefke pridať aj medzizubku. Práve medzizubné priestory sú miestom, ktoré zubná kefka nevyčistí. Zostávajú tak plné zvyškov jedál a sú ideálnou skrýšou pre baktérie. Vedeli ste, že až 8 z 10 zubných kazov má pôvod v medzizubnom priestore?

Správnu veľkosť medzizubnej kefky najlepšie určí zubný lekár alebo dentálny hygienik. Ten vám tiež vysvetlí správnu techniku zavádzania medzizubiek. Toho sa ako rodičia vôbec nemusíte báť. Medzizubná kefka sa používa jednoducho a je pre dieťa oveľa bezpečnejšia ako zubná niť, používaná často nesprávne.

Pomôžte deťom budovať si správne návyky už odmalička a vlastné zuby im tak vydržia celý život! My sa vám v tom snažíme pomáhať rôznymi motivačnými materiálmi, ku ktorým onedlho pribudne ďalší. Dokonca ho budete môcť pre drobca získať ZDARMA… Ale o tom sa viac dozviete už koncom týždňa na našom Facebooku ;)