Tingūs lietuviškų programėlių užkaboriai

iOS appstore rock’n’roll’as

Kiek anksčiau viename iš įrašų Medium erdvėje buvau prisipažinęs, jog nesu abejingas gadget’ams. XXIa. žaislams, kurie ne tik sadistiškai perima mano visus kojinėje užsilikusius pinigus, bet ir suryja nemažą dalį mano laisvo laiko, kurį aš praleidžiu skaitydamas apie juos, diskutuodamas apie paskutines jų technologines madų tendencijas tiek Lietuvos, tiek užsienio forumuose. Na ir be viso to gaištu laiką skelbimų portaluose pardavinėdamas juos. Pardavęs — pirkdamas naujus. Tokia vat nesibaigianti karuselė, Sizifo darbas, kurio (panašu) nelemta užbaigti.

Šiuo metu esu apsistojęs ties Apple gamintojo tvariniais, kurie žingsnelis po žingsnelio mane prie savęs pritraukė, prisijaukino ir labai nemaža tikimybė, jog netolimoje perspektyvoje prie šio prekinio ženklo ir liksiu. Ilgam.

Ta proga dar pridėsiu linksmą vizionieriaus, Microsoft ex-CEO S.Ballmer’io reakciją po pirmojo iPhone pasirodymo. Tikras orakulas, vienok!

Nesibaigiantis open source’inis chaosas, kurį siūlo android, mane ėmė varyti iš proto ir aš nebeturiu nei nervų, nei kantrybės kovoti su vis nesibaigiančia bug’ų virtine. Tad sakau garsiai ir be krislelio abejonių ir baimės akyse — open source yra blogis ir kiekvienas, kuris mano kitaip yra arba sadomazochistas, arba programuotojas, kuriam patinka “bovytis” su kerneliais, bootloader’iais, ROM’ais ir kita paliava. Tiesa, open source dar yra puiki terpė vešėti vagims, kuriems mokėti už programas yra tolygu kvailumui ir apsukrumo nebuvimui. Kurį rankos pirštą dirgina ir maldauja ištiesti mano smegenų impulsai, iki kurių daeina panašios šnekos, manau niekam nekyla abejonių ir klaustukų.

Na bet šis monologas ne apie tai. iOS (Apple iPhone operacinė sistema) irgi turi savų minusų. Ir vienas didžiausių jų — suknistai tingūs lietuviškų (būtent lietuvių kalba kuriamų) apps’ų kūrėjai. Jiems atrodo visiškai normalu pardavinėti (kai kuriais atvejais ir duoti dykai, bet esmės tai nekeičia. Net jei programa nemokama — ji turi būti pilnavertė) aplikacijas, kurių dizainas yra trijų metų senumo iOS koncepto tipo. Nes nu kam naujinti, juk veikia, bereikalingos laiko ir pinigų sąnaudos. Toks atmestinumas turėtų būti baudžiamas ir Apple tokių nesusipratimų iniciatorius turi baninti (jeigu gyventumėme viduramžiais — rekomenduočiau sodinti ant baslio) akimirksniu vos pamatę, jog programa yra beviltiškai morališkai pasenusi, o žmonės už jos vairo — idiotai, kuriems nerūpi nei jų pačių, nei appstore geras vardas.

Kiek yra tokių lazy mulkių? Na apie 75-80%. Nekonkretizuosiu, nes jie neverti būti paminėti. Ir jeigu kada perskaitys šį tekstą — supras, jog jis nutaikytas į jų skystas galvas. Linkiu jiems nusibaigti (bent jau iOS sferoje) ir užleisti vietą žmonės, kurie turi noro daryti gerai ir džiuginti vartotojus savalaikiais atnaujinimais, naujomis ir puikiai išpildytomis funkcijomis bei išoriniu blizgesiu. Geriausias to įrodymas yra Trafi komanda, Vinted kolektyvas, kurie verti šilčiausių epitetų. Nes jiems ne tas pats! Kaip ne tas pats ir man kokia, ir kaip atrodančia programėle naudotis.