Секс, вино та рок-н-ролл

Як відомо, жінки п’ють менше, бо чоловіки й без того красиві. А ще кажуть, що скільки дівчину не годуй, все одно треба підпоювати. Що й казати, банальностей на тему алкоголю і лібідо в нашій культурі достатньо. Однак, “лиш наука на землі світить людям вічно”, то ж спрямуймо її ясний промінь в запаморочені винцем закуточки мозку і тестікулів, поки не настав вечір п’ятниці.

На перший погляд і без британських вчоних ясно, що алкоголь знімає певні заборони і гальма, імітуючи дію гама-амінобутирової кислоти (ГАБК) на мозок, тому цілком зрозуміло, що після коктейлю в барі багатьом так і хочеться подивитися вдома вдвох кіно чи кави випити. Подібний ефект мають також і спільні пригоди, що викликають викид адреналіну. Тобто, тверезенникам радять возити баришень на серфінг, чи принаймні, не дивуватись, як це вона за один день замутила із лижним інструктором.

Крім того, в 2010 році науковому журналі із не конче науковою назвою Алкоголь вийшла класична нині стаття про те, що випивка погіршує розпізнання симетрії облич, при чому п’яні жінки частіше помиляються і вважають чоловіка красивим. Симетрія обличчя є сигналом нашому мозку про те, що в обранця гарні гени, раз ніщо не сплюндрувало розвиток вісцерального (лицевого) скелету і м’яких тканин. А раз гарні гени — то від нього треба дітей. Ну чи хоча б кіно з ним подивитись. Можна здаватись більш симетричним навіть тверезій супутниці — достатньо носити окуляри чи бути лисим; доречі, про те, чому бути лисим це круто, колись опублікую окремий пост. Отже, щодо залежної від проміле спирту в крові красу народна мудрість не збрехала.

Жінки, що вживали надвечір червоне вино, мають більшу чутливість в ліжку, і статистично достовірно краще збуджуються. Цьому ефектові слід завдячувати поліфенолам, яких так багато в vino tinto, і які роблять судини еластичними і придатними до легкого і невимушеного розширення. Ну, можна ще годувати її смородиною чи чорницями, але то не comme il faut, погодься.

Враховуючи те, що алкоголь породжує в мозку стан, подібний закоханості (серотонін), прив’язансті і майже оргазму (імітаця дії окситоцину), задоволення і бажання ще (допамін), ще й сприяє збудженню, то й справді варто підтримувати п’яненький стан своєї подружки, і в жодному разі не показувати їй цю статтю.

Але зараз, любі читачі, буде серпом по …, бо на цьому позитив завершився.

Зачаття під впливом алкоголю це найприкріший сценарій, що можна уявити, навіть від законного чоловіка. Алкоголь впливає на багато сигнальних систем, і розвиток зародку від початку піде трохи не так. В кращому разі, дитинча буде спокійно лежати перший рік, не сіпатиметься і не посміхатиметься мамі, пізно піде і заговорить (хоча це неймовірно зручно, мабуть, коли вони лежать, де покладеш, і не качають права). В гіршому разі личко буде, як поплавлена свічка, без особливого рельєфу. Не думай, що цієї ночі зачаття не на часі — всі твої майбутні яйцеклітини вже сидять напоготові, і марніють під впливом всього того, що ти випила, покурила і чим подихала в дорожньому заторі. Так, дівчата, будемо пити Вдову Кліко на пенсії — сама зараз пишу, а сльози очі застять.

В чоловіків тривале здійснення лехаїму робить їх все менш і менш мужніми, якщо міряти не схильністю до п’яних пригод, а гормонами і потенцією. По-перше, еластичні і розширені судини в ту саму ніч можуть розширитись по всьому тілу настільки, що в печеристих тілах, та й згодом в усій твоїй квартирі, буде порожньо і сумно. По-друге, регулярне заливання очей впливає на клітини Сертолі, що забезпечують правильне дозрівання сперматозоїдів. Хорошим татком вже не станеш; в найближчі три місяці, принаймні. Концентрація тестостерону від суворого пияцтва зменшується, гіпофіз і гіпоталамус - топ-менеджери твоєї гормональної системи - збиваються на манівці. Згодом можна вже не хотіти ані кохатися, ані чогось досягати, ні конкурувати із іншими чоловіками чи мандрувати світом — це все ефекти тестостерону, а не твого особистого розвитку, прокачаного на платних курсах самовдосконалення. Єдине, що тобі лишиться від чоловічої сутності — необхідність голитись. Страшне… Але смузі, качалка, пробіжка, кік-боксінг, йога, тверезість — ось що може врятувати твою мужність, а не нова молода дружина, як вважають деякі чоловіки середнього віку із добрячим стажем корпоративів.

В мене нема іншого конструктивного завершення цього опусу, крім як “так вип’ємо ж за legalize!”, бо з алкоголем бачте як сумно, і давайте танцювати, бо поки ти тримаєш її за руку, і неї вже виділяється окситоцин.

https://www.youtube.com/watch?v=VcsI84aINjE

Далі — нарешті вже — буде про очевидний біохімічний негатив алкоголю, його метаболізм, та ту користь, яку ми все ж можемо в ньому буквально почерпнути. Про заміни алкоголю було тут https://goo.gl/qz5xJi і тут https://goo.gl/qbasoj . Лишайтесь з нами.