Google görsellerden fotoğrafımı nasıl silerim?

Zaman içinde çeşitli internet sitelerinde ve Google arama motorları gibi arama motorlarında yer alan görsellerin temizlenmesi, bilgi ve deneyim isteyen bir konudur. Bu yazımızda sizler için, Google görsellerden fotoğraf silme veya Google üzerinden resim kaldırma konusunu ele alacak ve internetten içerik kaldırma konusuna kısaca göz atacağız.

1998 yılında internet dünyasına adım atan Google, daha çok 2000’li yıllarda tanınmaya başlamış, önemli bir bilişim kuruluşu olarak varlığını sürdürmektedir. Armama motoru, elektronik posta ve çeşitli uygulamalarla kullanıcılara hizmet veren bu kuruluşun bizi ilgilendiren kısmı Google arama motoru olacaktır.

Belki de dünyanın en sık ziyaret edilen platformu olan Google arama motoru, bizi aradığımız bilgiye ulaştıran ve daha çok bu yönüyle tercih ettiğimiz bir araçtır. Yapılan araştırmalara göre, merak edilen içeriklerin büyük çoğunluğuna aramalar üzerinden ulaşıyoruz. Doğrudan Url adresleri girerek içeriklere ulaşma yolundan daha fazla tercih edilen Google arama motoru ile bilgiye ulaşma, bize istediğimiz sonuçları dizin oluşturarak görüntülenmesidir.

İstenmeyen içeriğin kaldırılması açısından baktığımızda, bunun iki aşaması olduğunu görüyoruz. Bunlardan birincisi Google arama sonuçlarından içerik kaldırma ve ikincisi internet sitelerinden içerik kaldırmadır. Bu işlemler, Google hizmet şartları ve internet üzerindeki haklarımızın takibi olarak, farklı boyutlarıyla ele alınmalıdır.

İnternetten fotoğraf kaldırma talebinde bulunmadan önce üyeliğinizin olduğu veya içeriklerinizin yer aldığı internet sitelerinden kişisel bilgilerinizi kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Eğer resim veya çeşitli içerikleriniz sizden izinsiz olarak kullanılıyor ve kaldırılamıyorsa, teknik ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

Google aramalarından resim kaldırma işlemi için hizmet koşullarına uygun bir şekilde talepte bulunmanız gerekir. Hem arama platformlarından, hem de internet sitelerinden içerik kaldırmada sıkıntı yaşıyorsanız, konusunda uzman Distile Danışmanlık ekibine başvurabilirsiniz. İnternet üzerinde artık yer almasını istemediğiniz her türlü içeriğin kaldırılması için bize 7/24 ulaşabilir, merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Distile Danışmanlık olarak, 2010 yılından bu yana internetten resim kaldırma, internetten video kaldırma, internette telif hakkı koruma gibi çeşitli çalışmalara imza atıyoruz. İnternet üzerinde, itibarınızı zedeleyecek her türlü girişimin önüne geçmek istiyorsanız, günümüz şartlarına uygun, profesyonel bir destek alabilirsiniz.

İrtibat İçin:

+90 850 885 1012

Originally published on Wordpress

Like what you read? Give Distile.com.tr a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.