lnstagram akıllı telefonlarla sık sık giriş yapılıp vakit çekirilen, paylaşım yapılan ve en yakın dostlardan dünyaca ünlü isimlere istenen herkesin hayatına yakından bakılabilen bir platform. Uçsuz bucaksız kullanıcı sayısı ile adeta olmazsa olmaz uygulamalardan. Peki hiç merak ettiniz mi? Türkiye’de 30 milyon, dünyada yarım milyara yakın kullanıcıya sahip lnstagram’da en fazla takipçiye sahip hesaplar hangileri? Bu soruya yanıtlar birazdan karşınızda! işte en çok takipçili lnstagram hesapları …

Hesaplara bakmak için isimlerin üzerine tıklayın

1- lnstagram

shot-mini-20170128-12783-1iyl5pl

lnstagram resmi hesabı 209 milyon takipçiyle ilk sırada, ilginç olan platformun takipçi sayısının her ay yaklaşık 3–4 milyon artması. 4000 civarı gönderinin paylaşıldığı resmi hesap, çeşitli lnstagram hesaplarının gönderilerini paylaşıyor ve bu sayede birçok hesabın ününe ün katmasına ya da ilk kez fark edilmesine etki sağlıyor. Detay bir bilgi olarak paylaşılan fotoğraf ya da kısa videoların beğenilme sayıları 5 milyonu bulabiliyor.


2- Selena Gomez

Selena-Gomez-instagram

ikinci sırada 108 milyon takipçiye sahip pop müzik şarkıcısı Selena Gomez listenin en önemli ismi. Çünkü ilk sıradaki lnstagram gibi ‘genel’ bir hesap değil; ünlü ve trendlere etki eden bir genç aynı zamanda. Başarılı isim, 1300'e yaklaşan gönderisiyle hesabını aktif olarak kullanıyor. Konser görüntüleri, hayranlarıyla çekilen çeşitli fotoğraflar ve günlük hayatından kareleri paylaşmayı tercih ediyor. Takipçi sayısı her ay 2–3 milyon aralığında artıyor.


3- Taylor Swift

Taylor-Swift-instagram

Üçüncü en çok takipçili hesabın sahibi 96.6 milyonla Taylor Swift. Bir önceki aya göre 1,4 milyon yeni takipçi kazandığı görülen ünlü şarkıcı, en önemli lnstagram simalarından. Selena Gomez gibi konser görüntüleri ve günlük hayatından paylaşımları tercih eden Swift, arkadaşlarıyla geçirdiği keyifli zamanlara ayrı bir önem veriyor. Yeni şarkıları, albüm çalışmaları ve katıldığı etkinliklerden görüntüler paylaşmayı da seviyor. Etkileşimi ise oldukça değişken, bazı paylaşımları 6 milyon beğeni alabiliyor, bazense birkaç yüz bin beğeni de kalıyor.
 ilk üçün ardından listedeki diğer isimler şöyle;


4- Ariana Grande

Ariana-Grande-instagram

Ariana Grande bir sitcom oyuncusu, aynı zamanda ünlü bir şarkıcı ve lnstagram’da, çok sayıda ‘ünlü ötesi’ isme karşın inanması güç bir takipçi sayısına (95 milyon) sahip olduğu görülüyor.
 Ayda 3 milyonu bulan takipçi artışı da hesabının dikkat çeken detayları arasında. Scream Queens dizisiyle adından söz ettiren Grande, Dangerous Woman albümüyle de geçtiğimiz senenin başarılı isimleri arasında yer almıştı. Paylaşımlarında arkadaşları, ailesi ve günlük hayatından çeşitli enstantaneler öne çıkıyo


5- Beyonce

beyonce-instagram

92.2 milyon takipçili lnstagram hesabıyla ultra-fenomen isimlerden biri Beyonce. Kimseyi takip etmemek gibi bir özelliği de bulunuyor. 1400'ün üzerindeki paylaşımıyla yoğun şekilde etkileşime açık bir isim, paylaşımları ortalama 3 milyon beğeni alıyor. Ağırlıklı olarak kendisini paylaşan Beyonce, ara sıra konserlerinden görüntü ve videoları da takipçilerine sunmayı ihmal etmiyor.


6- Kim Kardashian

KIM-KARDASHIAN-instagram

Kim Kardashian West, 91 Milyon takipçiye sahip ve lnstagram’in en sık paylaşım yapan fenomenlerinden. Bir stil ikonu olmasının yanı sıra lüks ve zenginlik içindeki hayatına dair anları da sıklıkla takipçileri ile paylaşıyor. Vücudunu cömertçe sergilediği fotoğrafları ile tanınan ünlü isim, Yoğun takipçi sayısına karşın aldığı beğeni ise neredeyse kendisiyle aynı sayıda takipçisi bulunan Beyonce’nin yarısı kadar.


7- Cristiano Ronaldo

Cristiano-Ronaldo-İnstagram

Futbol dünyasına adını altın harflerle yazdırmış Portekizli futbolcu Christiano Ronaldo, 88 milyon 400 bin ile lnstagram’in en fazla takipçili sporcusu. Cristiano adıyla lnstagram’da yer alan Ronaldo, yoğun etkileşim sayılarıyla da dikkat çekici. Bazen 7 milyon beğeniyi bulan binlerce yorum alan paylaşımlara imza atıyor. Eğlenceli videolarıyla da tanınan ünlü futbolcu, günlük hayat, antrenmanları ve genellikle sponsorlarının öne çıktığı paylaşımları ile tanınıyor.


8- Kylie Jenner

Kylie-Jenner-instagram

Kylie Kristen Jenner ünlü bir model ve TV kişiliği. E! televizyon kanalında yayınlanan Keeping Up with the Kardashians aile reality şovlarıyla adından söz ettirdi. Elbette Kim Kardashian’ın üvey kardeşi ve Kendall Jenner’in küçük kardeşi olması da inanılmaz ününün diğer kaynakları. 84.5 milyon takipçisi ile gerçek bir trend unsuru. Kıyafetleri, makyajı, güzelliği ile her an gündemde. Ayrıca aylık bazda 2–3 milyonu bulan +takipçi sayılarıyla da emin adımlarla 100 Milyona Yaklaşıyor


9- Therock

Dwayne-Rock-Johnson-instagram

75.9 milyon takipçili Dwayne Douglas Johnson, diğer bilinen adıyla The Rock, ABD’li aktör, yapımcı ve profesyonel güreşçi. Johnson çok iyi bir kolej futbolcusuydu. 1991 yılında Miami Üniversitesi ulusal şampiyonluğu takımının bir parçası oldu. Sosyal medyadaki en önemli ‘halk kahramanları’ arasında denebilir. Ünlü bir aktör olmasının yanında seviliyor, her hareketi ile ilgili uyandırıyor. Ortalama 3 milyon beğeni alan paylaşımlarında daha çok film setleri, spor halleri ve arkadaşları öne çıkıyor. Her ay 3 milyona yakın hesap tarafından takip ediliyor.


10- Kendall Jenner

Kendall-Jenner-instagram

Yalnızca 21 yaşındaki Kendall Jenner 73.2 milyon takipçili lnstagram hesabıyla fenomen üstü
 ‘gençler’ arasında. 13 yaşında moda dünyasına katılan top model ve TV kişiliği olmasının ana kaynağı ise duru güzelliği.
 Kylie Jenner‘ın ablası olması ise elbette bir diğer ünlü olma nedeni. Marc Jacobs, Donna Karan, Diane von Fürstenberg, Tommy Hilfiger, Parisde Sania Rykiel, Bal main, Givenchy ve Chanel gibi markalarla çalıştı. Paylaşımlarında genellikle giysileri ve güzelliği ön planda.