داده های جست و جوی گوگل : افزایش خشونت در جهان

با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی، شرکت گوگل همچون سال های گذشته داده های بدست آمده از موتور جست و جوی محبوب خود را منتشر کرد. در این داده ها موضوعاتی که بیشترین جست و جو را به خود اختصاص داده اند، ذکر شده است. نکته حائز اهمیت در این خصوص تأثیر خشونت موجود در جهان و حملات تروریستی صورت گرفته، بر روی جست و جو های صورت گرفته توسط کاربران است. البته جست و جو های مورد علاقه کاربران موضوعات متفاوتی را به خود اختصاص داده است که از میان آن ها می توان به حملات تروریستی اخیر پاریس، بحران مهاجران به اروپا، فروپاشی اقتصاد یونان، برندگان جایزه سینمایی اسکار، جام جهانی کریکت و همچنین مشکل زیست محیطی شرکت اتومبیل سازی Volkswagen اشاره کرد.
 در میان این موضوعات حملات تروریستی اخیر پاریس در ماه نوامبر با بیش از ۸۹۷ میلیون جست و جو بیشترین جست و جو را داشته است. البته مدت زمان زیادی از این حملات نگذشته بود که توجه کاربران مختلف دنیا به آن جلب شد، با این حال این توجه تا به امروز ادامه داشته است و افراد مختلف با سؤال های مرتبطی از قبیل، دعا برای پاریس چیست، گروه داعش چه گروهی است و همچنین چه گروه موسیقی در زمان حملات تروریستی در حال اجرا بود، به این حملات واکنش نشان داده اند.
 دیگر تراژدی های سال ۲۰۱۵ مانند حادثه تیراندازی در چارلستون، چاتونگا و سن برنادینو نیز از موضوعاتی بودند که با قانون حق تملک سلاح در آمریکا مرتبط بودند.
 علاوه ر موضوعات مرتبط با حملات تروریستی و افزایش خشونت در جهان، موضوعات دیگری نیز توجه کاربران را به خود جلب کرده است. ملکه الیزابت دوم، ملکه انگلستان که امسال شصت و دومین سال سلطنت خود را سپری کرد و بدین ترتیب در ماه سپتامبر به عنوان طولانی ترین حاکمیت بر روی یک کشور شناخته شد، در ماه سپتامبر و ماه های پس از آن یکی از موضوع های پرمخاطب موتور جست وجوی گوگل بوده است و با جست و جوی موضوعاتی مانند چرا وی دو تاریخ تولید دارد و همچنین فعالیت اصلی وی چیست، به سلطنت طولانی مدت ملکه انگلستان واکنش نشان داده اند.
 فیلم جدید مجموعه جنگ ستارگان نیز دیگر موضوع مورد علاقه کاربران موتور جست و جوی گوگل بوده است. روند جست و جوی این فیلم پس از معرفی رسمی تا به امروز که به روزهای نمایش آن در سینماهای جهان نزدیک می شویم به شدت رشد کرده است. فیلم Star Wars : The Force Awakens بیش از ۱۵۵ میلیون جست و جوی مرتبط را تجربه کرده است که جست و جو در مورد شخصیت های Darth Vader و Sith lord از پرتکرارترین آن ها بوده است.
 در نهایت باید گفت عباراتی مانند Fallout 4، Furious 7، Jurassic World و American Sniperنیز در میان ۱۰ عبارت برتر موتور جستو جوی گوگل به چشم می خورند که توجه علاقه مندان به صنعت بازی های رایانه ای و همچنین دنیای سینما را به خود جلب کرده است.

بیشتر بخوانید


Originally published at newsfasportsblog.wordpress.com.