VARLIĞIN KUSURU

Ben VAR olan her şey kusurludur, bu yüzden VAR olan hiçbir şey tanrı olamaz diyorum, inançlı kişi tanrının VARLIĞINI ispat etmek için VAR olan şeylerden örnek veriyor.

Bu ince çizgiyi gerçekten anlayacak seviyeye gelen insanlara ATEİST diyoruz.

Bu yüzden bir ateistin dindar biri ile konuşması oldukça gereksiz bir eylem olacaktır.

Ateist, "Var olan her şey kusurludur, var olan hiçbir şey tanrı olamaz." dediğinde, "Peygamber ayı ikiye böldü." diye cevap verince artık konuşacak hiçbir şey kalmıyor.

Sürekli bana "Neden çok kesin konuşuyorsun?" diye soruyorlar. Neden konuşmayayım ki?

Ben var olan her şeyin kusurlu olduğu ve var olan hiçbir şeyin tanrı olamayacağını söylüyorum. Bu yüzden bilim beni sonsuza kadar haksız çıkarmayacak. Çünkü bilim sadece var olanları gösterecek.

Yani kısa veya uzun vadede bilimsel olarak bulunacak, keşfedilecek hiçbir şey, iddia ettiğim argüman ile çelişmeyecektir. Hem de ne olursa olsun. Ne bulunursa bulunsun, o VAR olan bir şey olacaktır ve bu varlık KUSURSUZLUKTAN uzak olacaktır.

Sürekli söylerim, isterseniz tüm dini argümanları ve mucize dediğiniz olayları gözümün önüne getirin, dilediğiniz kadar uçuk kaçık şeyleri bana ispat edin, yine de "var olan her şey kusurludur, var olan hiçbir şey tanrı olamaz" görüşüm sarsılmaz. Çünkü sunduğunuz her şey "VAR"...

Sizin ateizmi biraz da olsa sarsmanız için, var olan şeylerle örnekler verip daha da saçmalamak yerine, ateizmin taban aksiyomu olan "VARLIK & KUSUR" üzerine bazı çıkarımlarda bulunmanız gerekir.

Bu da benden size ufak bir tavsiye olsun.

Eris Bey