Volejbols.lv — formālais darbiņš, kas beidzot padarīts

Ieva Treija, Latvijas Mārketinga kolēģijas Valdes locekle, Marketingfans.lv

Jau 20 gadus par savu sporta veidu saucu volejbolu, neskatoties uz to, ka aktīvi vairs netrenējos. Tomēr vēlme just līdzi savējiem un labākajiem šajā sporta veidā ir saglabājusies, tāpēc aktīvi sekoju līdzi sporta veida aktivitātēm un apmeklēju dažāda mēroga sacensības Latvijā. Tā kā mana profesija ir saistīta ar mārketingu, protams, daudzas lietas vērtēju arī no šādas perspektīvas.

Redzamākā lieta, ko esmu pamanījusi volejbola un mārketinga kontekstā, ir jaunā Latvijas Volejbola Federācijas (LVF) mājas lapa www.volejbols.lv. Beidzot! Aptuveni 2 mēneši ir pagājuši kopš tās publicēšanas un ir bijis pietiekami daudz laika, lai novērstu kļūdas un pielabotu dažādas nianses, kas neizbēgami rodas izstrādes procesā. Tā kā pieņemu, ka šobrīd analizēju jau “noslīpētu” versiju.

Man nav informācijas, kad tika veidota lapas iepriekšējā versija, bet tā bija novecojusi ne tikai morāli un fiziski, bet tā pat vairs neatbilda mūsdienu informācijas komunicēšanas vajadzībām. Jaunā lapa ir solis uz priekšu, taču man jāpiezīmē, ka šāda lapas versija bija aktuāla pirms 5 gadiem.

Laikā, kad aizvien vairāk weblapas tiek izmantotas mobilajās ierīcēs, atliek vien atvērt šo lapu telefonā un izvēlēties dažas sadaļas, lai saprastu, ka mobilajā versijā lapa ir ļoti nepārskatāma un neērta. Nestrādā saites uz dažiem nolikumiem. No tiem, kas strādā, nevar aizkļūt atpakaļ uz lapu. Atsevišķās sadaļās ir jāklejo pa nepārskatāmām tabulām, kurās nav iespējams iegūt kopējo priekšstatu.

Kas attiecas uz vizuālo risinājumu, tas vienmēr būs subjektīvs “patīk” vs “nepatīk” vērtējums. Taču uzkrītošākā nianse noteikti ir tā, ka iekšlapām nav vienotas struktūras. Katra iekšlapa ir veidota pēc informācijas, kas bijusi pieejama vecajā web-versijā, nevis veidota pēc informācijas pasniegšanas ērtuma un loģiskuma, kā informācijai būtu jāparādās modernā mājas lapā. Žēl, ka neredzu jauno informācijas pasniegšanas veidu izmantošanu, piemēram, inforgrafikas. Video noteikti ir nākotne un aizvien vairāk informācijas būs pasniegta šādā veidā, taču šobrīd mājas lapā ir tikai divi video, no kuriem vienu nav iespējams noskatīties. Aizvien vairāk dažādas organizācijas meklē risinājumus, kā nodrošināt tiešraides, bez kurām, paredzu, nākotnē nebūs iedomājams neviens notikums. Par tām mājas lapā informācijas sadaļu neatrodu.

Labi, iepriekšminētie punkti varētu būt pārāk sarežģīti, lai tos novērstu ātri, bet neatrodu arī vienkāršākas lietas. Piemēram, informāciju par izlases spēlētājiem. Ir tikai vārdi un uzvārdi. Vai tiešām mūsu labākie spēlētāji ir pelnījuši tikai to? Vai tiešām nebūtu vērts katru spēlētāju izcelt atsevišķā profilā? Šobrīd jau tā publiskajā telpā ir pieejama niecīga informācija ir par mūsu sportistu panākumiem ārzemēs. Vai šeit — Latvijas volejbola “jumta lapā” — nebūtu īstā vieta, kur informācijai būt, lai mēs varētu lepoties ar savējiem? Lai žurnālistiem būtu kur meklēt precīzu un izsmeļošu informāciju?

Nevaru saprast, vai mēs nemākam lepoties ar savējiem vai negribam. Ievadiet www.volejbols.lv lapas meklētājā vārdu un uzvārdu “Aleksandrs Samoilovs” vai “Jānis Šmēdiņš”. Man, godīgi sakot, ir ļoti skumji, ka vienīgais, ko par šī brīža varenākajiem Latvijas volejbola vīriem varam pateikt, ir vecas ziņas, starp kurām neatrodu faktu, ka mūsējie ir olimpisko spēļu medaļnieki. Un sadaļā “Pludmales volejbols” arī par viņiem nekā nav. Nekā!

Paldies LVF, ka beidzot uzskatījāt par vajadzīgu izveidot pieklājīgu vienu no galvenajiem publiskā tēla veidošanas elementiem. Taču patiešām žēl, ka nepamet sajūta — darbiņš ir padarīts formāli. Es ceru, ka kādreiz pie Latvijas centrālās volejbola vietnes internetā veidošanas būs cilvēki, kuriem tā būs arī sirdslieta — uztaisīt patiešām labu lapu, kas pastāstīs visiem, cik patiesībā mēs esam volejbola sasniegumiem bagāta nācija.

Like what you read? Give EsParVolejbolu a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.