ALINAN BİR ŞEY VAR MI GÖRELİM;

Haklı Teleplerimize bir kez daha bakalım;
* Asb.MYO İNTİBAKLARI
** Göreve Başlama Derecesi (9/2)
*** TAZMİNATLAR

Sn.A.KESER Nazilli bilgilendirmesinde özet olarak şunları söylemiş;
‘’Başlama derecemiz 9/1'den başlıyor biliyorsunuz, askeri okulları 9/2'ye çekme çabalarımız olacak. Eğer o 9/2'ye çekme durumu olursa 1 derece 1 kademe OLABİLİR, bakın bu da bir VARSAYIM, onu söyleyim.

Ama 1 derece verilmesi ile ilgili hükümet kendi çalışma programına bu hükmü aldı.
Görev ve Makam Tazminatları ile ilgili de çalışma var. Netleşirse başkanlığınıza bu konuda bilgi vereceğiz. Dereceye mi verilecek, rütbeye mi
verilecek? bir NET’lik kazanırsa onu da başkanlarımızla paylaşacağız. onlar da sizlerle paylaşır…!!!

Şimdi konumuza gelelim. Genkur.’un yıllar öncesinden hazırlığına başlayıp bitirdiği ve 3 yıl önce yayınladığı ASKERİ PERSONEL KANUNU taslak metninde zaten yukarıda saydığımız HAKLI TALEPLERİMİZ vardı. Genkur. bunları taslak metine ‘’Laf Olsun’’ diye yazmadı ki…!!!
Şartlar uygun olduğunda her birini zaten hayata geçiriyor. Önemli olan, orada taleplerimiz doğrultusunda yazılması gerekirken farklı yazılan konu/konuları kabul ettirmek.

ÖRNEK: Asb.MYO’ların göreve başlama derecelerinin 2 yıllık mezunlar için 9/2, 4yıllık fakülte mezunları için de 8/1 olarak gerçekleştirilmesini sağlamak.
Başarıldı mı? Belli değil. Çünkü yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi sadece VARSAYIM…!!!
TAZMİNATLAR konusu zaten tam bir MUAMMA. Almış başını gitmiş. Sosyal medya deyim yerindeyse tam bir ‘’Çöplük’’ haline geldi.

S O N U Ç : Hükümet ve Genkur.’un ‘’Assubayların Haklı Taleplerini’’ zikrettikleri ve bu konuda masaya oturacakları şu günlerde o masada TEMAD — TESUD — EMUZDER — EMUJAD da olmalıdır. Akabinde Şube bilgilendirmeleri de yapılacak çalışmalardan alınacak somut bilgiler üzerinden yapılmalıdır. Sağlıklar dilerim…

Fahrettin BAĞRI
E.Maliye Asb.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Fahrettin Bağrı ’s story.