Aponun Türkiye’ye getirilişi ||

İyi akşamlar sizlere kalleşliğin, korkaklığın ve hainliğin Hikayesini anlatacağız.

Öncelikle uzun yıllardır söylendiği gibi yılanın başı olan Apo’yu Amerika’nın yakalayıp Türkiye’ye verdiği iddası gerçeği yansıtmamaktadır…

Bu çok uzun bir diploması ve istihbarat atağının ardından Türk devletinin dünyaya cesaretini göstermesiyle tamamlanmış bir süreçtir..

1998 sonlarında Bebek katili apo Suriye’de hafız Esad’ın desteğiyle korunuyordu.Türk devletinin ise sabrı kalmamıştı..

Cumhurbaşkanı Demirel Meclis’te yaptığı konuşmada “eğer öcalan verilmezse, Türkiye Suriye’ye savaş ilan eder” sözü sonun başlangıcı oldu…

Cumhurbaşkanı Demirel Meclis’te yaptığı konuşmada “eğer öcalan verilmezse, Türkiye Suriye’ye savaş ilan eder” sözü sonun başlangıcı oldu.Devletin bu sözü dünyada panik yaratmış ve hafız Esad Apo’yu Suriye’den göndermiştir, zorunda kalmıştır.

Bebek katili ilk olarak Yunanistan’a şansını denemiştir, lakin Türk devletinin kararlılığı bilen Yunan yetkililer red cevabını vermiştir.Buradan Moskova ya hareket eden Bebek katili, 33gün boyunca izini kaybettirdi. Ancak Türk devletinin göze aldığı şeyler o kadar büyüktü ki.

Bunu gören Ruslar derhal Apo’yu İtalya’ya kovdu.Hem Türkiye kazansın istemediler,hemde bu düşmanlığı göze alamadılar.

Türkiye Apo’nun iadesi için İtalya’ya 40gün süre verdi. Bu sırada ise ülkemizde vatan evlatlarımızın kanı dökülmeye devam edildi.İtalyan mahkemeleri ise Apo’nun tutukluluğunu kaldırdı ve ülkemiz bir kez daha sırtından hançerlendi.

Öcalanın İtalya’da bir villaya yerleştirildiği sıralarda Türk devleti gözünü kararttı, artık ne NATO ve Avrupa nede Amerika görülmeyecekti.

MİT ve asker ortak bir plan hazırladı. Bebek katilinin bulunduğu villaya yakın bir yerde ev tutulacak mühimmat getirilecekti.

MİT öcalanın villasına bombaları yerleştirecek ,SAT komandoları ise denizden gelecek ve öcalanı Romada öldürecekti.Operasyon için Ecevit ve Cumhurbaşkanı Demirel den onay alındı. Resmen Türk devleti tüm dünyaya savaş ilan edecekti…

Bu bilgi CİA’e sızdı ve Amerika’lılar şok oldu. Türkiye’ye sözler verildi, size verilecek denildi ve devlet operasyondan vazgeçti.

Ancak hiç birşey bitmemişti. Romadan Atina’ya oradan da sahte bir kimlikle Kenya’ya giden öcalan Yunan büyükelçiliğinde saklanmaya başladı..

Türkiye’nin yapacak pek bir şeyi kalmamıştı , Yunanistan’a savaş ilan etmek dışında….

İşte Amerika bu savaşı göze alamadığından sadece öcalanının bulunduğu yeri bildiren bir bilgi paylaştı.. Ve bilgi karşılığında tek bir şey istedi , öcalan uçakta ölmesin , Türkiye’de adil bir şekilde yargılansın…

MİT bir uçakla Kenyaya gitti. Kenya istihbaratına yapılan baskı sonucunda Bebek katili paketlendi ve MİT yakaladı.

Yakalandığında ilk söylediği şeyler, kullanıldım oldu. Türk devletine hizmet etmek isterim oldu. korkaklığın bundan büyük esamesi olamazdı…

Yani “öcalanı bile size Amerika verdi” diyenlere kanmayın . ayrıca devletin verdiği tek söz öcalanın uçakta ölmemesi üzerineydi,Yani dönemin siyasetçileri isteselerdi asabilirdi lakin sağ kalmasının Kürt sorununun çözümüne katkı sağlayacağı düşüncesi hakimdi.

Olay ; Türk devletinin en kötü durumunda bile Nasıl tüm dünyayı karşısına aldığını gösteren bir örnektir