Ілон Маск під’єднує людину до машини

Ілон Маск бажає підключити мозок людини напряму до комп’ютеру. У цьому йому готові допомогти інвестори, яким кортить подивитись, як фантастика стає реальністю, та дізнатись, який з того може бути фінансовий зиск. Свою зацікавленість вони продемонстрували тим, що інвестували в стартап Маска Neutralink $26,96 мільйони в рамках раунду, який ще не закритий технічно.

Повідомлення до Комісії з цінних паперів США свідчить, що раунд може закритись після досягнення суми в $100 мільйонів, але Маск у своєму Twitter повідомив, що Neutralink більше не шукає інвестицій.

Повідомлення Маска зроблене у неприязному тоні. Причиною, вважають американські ЗМІ, є те, що широкий загал дізнався про плани бізнесмена-науковця щодо будівництва компанії.

Журналісти також зазначають, що репутація Маска дозволила б йому зібрати всі 100 мільйонів. Судячи з усього, йому вистачить і $27 мільйонів і раунд насправді закрито. У ньому взяли участь в цілому 12 інвесторів, шість них лишились інкогніто.

Про свій новий проект Ілон Маск повідомив у березні, під час дискусії щодо необхідності створення інтерфейсу людина-машина, який дозволить людству не дуже відставати від рівня розвитку штучного інтелекту. Вся комп’ютерна потужність, яка зараз створена людьми, не зможе допомогти, якщо буде використовуватись за допомоги традиційних екранів та засобів вводу даних.

Окрім амбітних цілей зі стримування штучного інтелекту, Neutralink може допомогти людям, які схильні до нападів епілепсії. У майбутньому розробки стартапу можуть дозволити телепатичне спілкування: замість складання ідей у слова та передачу їх за допомогою мови чи письма із наступним розкодуванням слів у голові отримувача. Це кодування стримує людей від поширення власних ментальних картин. Скоріш за все, інтерфейс потребуватиме хірургічних імплантів до пори, коли будуть розроблені варіанти, що потребують меншого втручання.

Інші компанії, зокрема Facebook, також працюють над підключенням людини до комп’ютеру, однак їхні амбіції менші: набір тексту за допомогою думки або “мозковий клік” для чогось, що не має фізичного засобу вводу даних.

У Neutralink Ілон Маск обійматиме посаду генерального директора. Так само, як у Tesla, SpaceX та у стартапі з “риття тунелів”, The Boring Company.

Взято звідси

Наша лабораторія внесла людино-машинний інтерфейс до переліку своїх стратегічних пріоритетів (їх п’ять, ми напишемо про них окремо). Зараз ми працюємо над формуванням компетенцій, що будуть потрібні нам для проведення досліджень та розробок у цій галузі.

Like what you read? Give Future Mechanics R&D Laboratory a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.